من مهر و محبت و عشق تو را می خواهم

«عشق تو»، دلنوشته ای از شهید ابراهیم اصغری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ 124 142.3 KB 20 0

«عشق تو»، دلنوشته ای از شهید ابراهیم اصغری

5cdac14923c23.jpg

معبودا ! به حق مقرّبان درگاهت دستم را بگیر و از سقوط در منجلاب تاریکی و ظلمات نجاتم بده. مرا به تنهایی بکشان! تنهای تنها و در آن تنهایی خود را دوست من قرار ده.

خدایا در تنهایی به لقای خود مرا امیدوار کن؛ در بی کسی، در غربت و رنج با لهیب آفتاب مهرت مرا بسوزان و تنم را آب کن. فقط توان طاعت و عبادت و کار برای خودت را در من به وجود بیاور.

یاورا ! یاری ام کن تا این راه را به سرعت بپیمایم . شوق دیدن اولیایت را دارم. مرا ناامید نگردان.

بارالها ! در مردن هیچ شک و شبهه ای برایم نیست. تردیدم در چگونه مردن است. آن مرگی را که تو دوست داری خواهانم.

به غیر از ذات مقدست کسی مرا به طرف آن مرگ، راهنمایی نخواهد کرد و آن مرگ برایم سعادت است. آن مرگ چیزی جز شهادت نیست.

5cdac1621761f.jpg

اما تاری به خود تنیده و قفسی از معصیت دور آن کشیده ام. باید عجله کرد؛ اگر ساعتی دیگر برسد و نتوانم خویشتن را آزاد کنم روز حساب چگونه خواهم توانست به روی امام حسین (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) نظر کنم آیا آن روز خواهم توانست پاسخ شهدا را بدهم؟

روزی در راه کاروانیان مجاهد نشستم تا مرا با این واژه آشنا سازند! اما با شتاب از کنارم گذشتند و مرا در حیرت و سرگردانی فرو بردند. خود را آماده کردم تا باز بر سر راه کاروانی دیگر بنشینم. شاید این کاروان مانند کاروان فتح المبین ، بیت المقدس، رمضان، والفجر و خیبر و بدر، مرا با خویشتن همسفر گرداند.

دوست دارم کاروانی مرا از خواب غفلت بیدار کند و شهادت را برایم هجی کند و مرا به جمع خویش بپذیرد. کربلا! راهیان، عزمی آهنین دارند. آنها به فرموده مولایشان، علی (علیه السلام)، استوار و پابرجایند.

هر چند حقیرترین و ذلیل ترین بندگانت هستم این را در هنگام امتحانت دیده ام. خدایا دَرِ رحمتت را یافتم ولی گذر از آن را نه!

خدایا نمی خواهم عارف باشم و بعد از مرگم بگویند چه عارف بود! ولی دوست دارم عارفانه بشناسمت و در راهت عارفانه گام بردارم و عارفانه بمیرم.

خدایا! ای بخشنده بی همتا! مرا فقیر درگاهت قرار ده. من مهر و محبت و عشق تو را می خواهم زیرا تو برای من همه چیز هستی و بس.

نویسنده: شهید ابراهیم اصغری

منبع: 50 سال عبادت (وصیت نامه و دلنوشته های ادبی و عاشقانه 50 تن از شهدا)؛ نشر شهید ابراهیم هادی


مطالب مرتبط