آماده سازی و تقویت خود؛ از برکات آشنایی با انقلاب حسینی و نفوذ یزیدی

انقلاب خمینی (قدس سره) و انقلاب مهدوی (علیه السلام) الگوگرفته از انقلاب حسینی (علیه السلام) است.

آماده سازی و تقویت خود؛ از برکات آشنایی با انقلاب حسینی و نفوذ یزیدی

یکی از دستاوردهای آشنایی با انقلاب حسینی علیه السلام آماده سازی و تقویت خود برای همراهی با انقلابیون و مبارزه با یزیدیان است.

حقیقت این است که تاریخ تکرار می شود. در سال 60 و 61 هجری شرایط به گونه ای شد که امام حسین (علیه السلام) انقلابی را آغاز کرد. در عصر ما نیز شرایطی شبیه به همین زمان به وجود آمد و آزادمردی همچون امام خمینی (قدس سره) انقلاب نمود و مردم انقلابی ایران از ایشان حمایت و پرچم انقلابش را علم کردند. انقلاب امام خمینی (قدس سره) اکنون نیز با عبور از مرزهای جغرافیایی در سرزمین های دیگر ادامه دارد تا اینکه به انقلاب جهانی امام زمان (عج) ختم شود. یعنی انقلاب خمینی (قدس سره) و انقلاب مهدوی (علیه السلام) الگوگرفته از انقلاب حسینی (علیه السلام) است. پس تاریخ تکرار می شود و ما باید خود را برای انقلاب نهایی مهدوی آماده و نام خود را در زمره انقلابیون ثبت کنیم.

مراد از آماده سازی و تقویت، فقط جنبه نظامی و تسلیحاتی نیست؛ بلکه باید در زمینه های اعتقادی، اخلاقی؛ اجتماعی؛ سیاسی؛ فرهنگی؛ اقتصادی و ... خود را رشد دهیم. باید در زمینه هنر، هنرمند انقلابی؛ در زمینه های علمی دانشمند انقلابی؛ در زمینه های مدیریتی، مسؤلین انقلابی؛ در زمینه آموزشی، اساتید و معلمان انقلابی؛ در زمینه تجاری، تاجران انقلابی و ... داشته باشیم تا به اهداف انقلاب خمینی (قدس سره) دست یابیم و زمینه را برای انقلاب جهانی امام مهدی (عج) فراهم نمائیم.

313 نفری که یار ویژه حضرت هستند، 313 انسان انقلابی، آماده و پا به رکاب می باشند.

از امام صادق (علیه السلام) درباره اصحاب حضرت مهدی (عج) چنین روایت شده:

«رِجَالٌ کَأَنَّ قُلُوبَهُمْ زُبَرُ الْحَدِیدِ لَا یَشُوبُهَا شَکٌّ فِی ذَاتِ اللَّهِ أَشَدُّ مِنَ الْحَجَرِ لَوْ حَمَلُوا عَلَی الْجِبَالِ لَأَزَالُوهَا(1)؛ آن ها مردانی هستند که دل هایشان مانند پاره های آهن است، هیچگونه تردیدی در آن ها راه ندارد، در اعتقادشان به خدا، از صخره و سنگ محکم ترند. و اگر به کوه حمله ور گردند آن را از جای برکنند.»

امام صادق (علیه السلام) در ادامه همین روایت طولانی می فرماید: «پروانه وار به دور امام می گردند و در نبردها با جان خود از او حفاظت و حمایت می کنند و آنچه را که مورد نظر ایشان می باشد، عملی می سازند. در میان آنان مردانی دیده می شوند که شب ها را بیدار می مانند و همچون زنبور عسل شب را در زمزمه (عبادت و راز و نیاز) به سر می برند و نیز شب ها را در دفاع و نگهبانی به روز می رسانند.»(2)

زمانی که این روایات را مرور می کنیم، ناخودآگاه ذهن انسان روی جوانان مدافع حرم می رود؛ این جوانان انقلابی، از همه چیز خود گذشته و در راه ارزش های دینی و باورهای خود، مهاجرت کرده تا از حرم های اهل بیت (علیه السلام) دفاع کنند. هر چند این ها به گرد پای یاران خاص حضرت مهدی (عج) نمی رسند؛ اما حرکت این ها یک حرکت انقلابی و نوعی آمادگی برای یاری حضرت است.

بنابراین در زمان ما هم حادثه ای همچون کربلا اتفاق افتاده، همچنانکه در زمان امام حسین (علیه السلام) یزید می خواست چهره ای وارونه از اسلام نشان دهد، عده ای این روزها دارند به اسم اسلام و با شعار «الله اکبر» سر مردم بی گناه بمب می ریزند، اموال آن ها را غارت می کنند؛ با شعار «لا اله الا الله» سر از بدن جوانان و نوجوانان بی گناه جدا می کنند؛ عده ای به اسم اسلام، خون و جان و ناموس و اموالش هر کسی که عقیده ای برخلاف آن ها داشته باشد را حلال می شمارند!

آری امروزه این تفکرات در میان عده ای از مردم مسلمان نفوذ کرده و عده ای را با خود همراه ساخته است! پس امروزه هم با دو جریان حسینی (علیه السلام) و یزیدی، سر و کار داریم. یعنی اگر امروز امام حسین (علیه السلام) می خواست قیام و انقلاب کربلا را تشکیل دهد، از سر زمین شام و عراق و مناطق دیگر اسلامی، انقلاب دومی را آغاز کرده و در برابر یزیدیان این زمان، موضع می گرفت.

همچنان که در زمان کربلا، انقلابیون در برابر یزیدیان ایستادند، امروزه نیز باید با تفکر انقلابی امام حسین (علیه السلام) به مبارزه با انحرافات پرداخت و از ارزش های اسلامی و دینی دفاع کرد. با جست وجوی کوتاهی در سخنرانی های مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، عباراتی همچون «من انقلابی ام»، «در مقابل جریان غیرانقلابی داخل نظام باید ایستاد»، «مجلس خبرگان باید انقلابی بماند» و جملاتی از این قبیل را می توان یافت که همگی آن ها بر استمرار حرکت های انقلابی و دوری از محافظه کاری تأکید دارد.

منبع: کتاب شهد سخن15: تفکر انقلابی از عاشورا تا انقلاب اسلامی، دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز رسیدگی به امور مساجد، ص 18-20.

----

پی نوشت ها:

1. محمدباقر مجلسی، بحار الأنوار، ج 52، ص 308.

2. همان.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر