بازی های مناسب، کودک را قادر می سازد تا نقش خود را در زندگی بیابد و با شجاعت و اعتماد به نفس با آن برخورد کند.

اتاق شادی

اتاق شادی

مشخصات کتاب:

عنوان: اتاق شادی

نویسنده: جمعی از نویسندگان

ناشر: مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان

سال چاپ: 1396

انتخاب یک اسباب‌ بازی متناسب با سن، جنسیت و درک کودک و فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی موضوعی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. به منظور راهنمایی والدین و مربیان برای تربیت فرزندانی شاد و خلاق و رفع دغدغه‌های والدین و مربیان برای تربیت فرزندان دو تا دوازده ساله در مقوله بازی ‌های کودکان، هنر کودکان، خلاقیت کودکان نرم‌افزار و کتاب اتاق شادی انتخابی شایسته است و به والدین کمک می کند تا استعداد هنری و خلاقیت فرزندان خود را شکوفا کنند و انواع بازی ‌های مفید در محیط ‌های مختلف را تجربه کنند.

علاوه بر کتاب، نرم افزاری نیز در همین زمینه وجود دارد که محیطی کاملاً گرافیکی با امکان به‌روز رسانی نرم‌ افزار از طریق اینترنت را به مخاطبین ارائه می کند.

سر فصل های مهم این کتاب شامل موارد زیر می باشد؛

- بازی؛

- اسباب بازی؛

- هنر؛

- خلاقیت؛

- نمونه هایی از بازی، هنر و خلاقیت.

5de79b20b9484.jpg

بخشی از کتاب

کودک در بازی یاد می گیرد که چطور با افراد غریبه و خارج از واحد خانواده روابط اجتماعی برقرار کند و چگونه مشکلات و مسائل ناشی از این نوع روابط را حل کند و مطابقت اجتماعی را فرا گیرد. کودک به عنوان یک موجود زنده باید راه خود را به سوی بلوغ پیدا کند. بازی های مناسب، کودک را قادر می سازد تا نقش خود را در زندگی بیابد و با شجاعت و اعتماد به نفس با آن برخورد کند، احساس کفایت را در خود رشد دهد و این گونه به بلوغ اجتماعی برسد.


مطالب مرتبط