اتهام خیانت در امانت

پس از آنکه به مشهد مقدس و روضه پاک و منور حضرت رضا (علیه السلام) رسیدم زیارت کردم و دعا نمودم و از خداوند درخواست کردم که محل آن امانت را به من نشان دهد.

اتهام خیانت در امانت

شیخ صدوق از ابونصراحمد بن حسین ضبی که مردی ناصبی و خارجی بود نقل می کند که می گفت: از ابوبکر حمامی که از اصحاب حدیث بود و در کوچه حرب نیشابور زندگی می کرد شنیدم که گفت:
یک نفر ودیعه و امانتی به من داد و من آن را در جایی پنهان کردم. پس از مدتی فراموش کردم که آن امانت را در کجا پنهان ساخته ام، از این موضوع بسیار ناراحت و سرگردان بودم؛ بعد از مدتی صاحب امانت آمد و آن را از من مطالبه کرد؛ من جای آن را نمی دانستم و متحیر بودم که چه کنم؛ صاحب امانت مرا به خیانت متهم کرد.
به خاطر این موضوع بسیار اندوهگین بودم؛ تا اینکه متوجه شدم گروهی از مردم قصد تشرف به مشهد امام رضا (علیه السلام) را دارند. من نیز همراه آنها به طرف مشهد حرکت کردم؛ پس از آن که به مشهد مقدس و روضه پاک و منور حضرت رضا (علیه السلام) رسیدم زیارت کردم و دعا نمودم و از خداوند درخواست کردم که محل آن امانت را به من نشان دهد.

5a8a77fbd9456.jpg


در مشهد الرضا در خواب دیدم مردی آمد و گفت: آن امانت در فلان مکان است، بار دیگر برگشتم و به صاحب امانت گفتم: به همان جایی که در خواب به من نشان داده بودند مراجعت کند، در صورتی که به آن خواب چندان عقیده نداشتم.
صاحب امانت به همان مکان مراجعه کرد و آنجا را حفر نمود و امانت خود را از آن بیرون آورد.این مرد پس از این جریان با مردم در این مورد سخن می گفت و آنان را از کرامات حضرت رضا (علیه السلام) مطلع می کرد و آنان را به زیارت قبر مبارک آن حضرت ترغیب و تحریص می نمود.[1]

منبع: اخبار و آثار امام رضا (علیه السلام) جلد اول؛ عزیزالله عطاردی؛ انتشارات عطارد

------------------------------------------------------------------------
پی نوشت ها:
1. اخبار و آثار امام رضا (علیه السلام) جلد اول، ص249.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر