از دور هم بگو امام رضا (علیه السلام)

راوی: آقای سلمان رایکو (ایتالیایی تازه مسلمان (شیعه)) قبلاً مسیحی کاتولیک بودم. از دوران جوانی علاقه ی زیادی به موضوعات عرفانی داشتم. آداب دینی و نیایش های مذهبی کاتولیک ها...

از دور هم بگو امام رضا (علیه السلام)

راوی: آقای سلمان رایکو (ایتالیایی تازه مسلمان (شیعه))
قبلاً مسیحی کاتولیک بودم. از دوران جوانی علاقه ی زیادی به موضوعات عرفانی داشتم. آداب دینی و نیایش های مذهبی کاتولیک ها مرا قانع نمی کرد و به روحم لطافتی نمی بخشید. بدین جهت در مورد دیانت اسلام شروع به تحقیق کردم.
کتب مذهبی اهل سنت را مطالعه نمودم امّا آنچه که من در پی آن بودم، یعنی ارتباط میان ظاهر و باطن را در آن کتب ندیدم. من با مذهب شیعه آشنایی چندانی نداشتم، چون در خارج بیشتر مسلمان ها اهل سنت هستند، تا اینکه با نوشته های مستر کُربن فرانسوی برخورد نمودم که عقاید شیعه را در کتب خود بیان نموده است. شیفته ی مذهب شیعه شدم زیرا به نظر من حقیقت اسلام به خصوص عرفان حقیقی در عقیده ی تشیعّ مُتبلور است.
پس از مطالعه ی زیاد و بررسی همه جانبه دین اسلام، مذهب شیعه را اختیار نمودم و هم اکنون چهار سال است که در حوزه ی علمیّه ی قم درس می خوانم.
بعد از مسلمان و شیعه شدنم سفری به خراسان و به زیارت امام رضا علیه السلام آمدم. در مشهد احساس کردم امام رضا علیه السلام به من لطف ویژه ای فرمود. از آن پس بود که تصمیم گرفتم در ایتالیا برای عقیده ی تشیع کار کنم و هم اکنون با کمک یکی از دوستانم چندین نفر را به دین اسلام و مذهب شیعه هدایت کرده ایم.
در ایتالیا که مشغول تبلیغ اسلام و عقیده ی شیعه بودم گرفتار یک مشکل حاد روحی شدم که بطور طبیعی حل آن ممکن نبود. چاره را در این منحصر دیدم که به حضرت رضا علیه السلام متوسّل شوم. من در کمال ناامیدی از تمام اسباب و وسایل عادی از همان مسافت دور رو کردم به خراسان و به حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام عرض کردم: آقا مشکل مرا چاره فرمایید. من در ایتالیا نوکری شما را به عهده دارم. شاید باور نکنید چیزی نگذشت که امام هشتم علیه السلام مشکل مرا حل فرمودند و مرا رهین منّت خود ساختند.

منبع: کتاب ذره و آفتاب، معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر