فکر های رنگارنگی که توی سرش می چرخند اجازه انجام هیچ کاری را نمی دهند. از کودکی با همین افکار رشد کرده و بزرگ شده ! من نمی توانم! من…

افکار‌ منفی را از‌ مغزتان دور‌ بریزید
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ 242 41.2 KB 41 0

افکار‌ منفی را از‌ مغزتان دور‌ بریزید

فکر های رنگارنگی که توی سرش می چرخند اجازه انجام هیچ کاری را نمی دهند. از کودکی با همین افکار رشد کرده و بزرگ شده !
من نمی توانم!
من همیشه نفر آخر هستم!
هیچ کس دلش نمی خواهد با من دوست شود!
من هیچ وقت بهترین نمره را نمی گیرم!
من اصلا شانس ندارم!
اگر این افکار در فکر و ذهن شما در حال جولان دادن است،بهتر است بدانید، تا وقتی ذهن تان درگیر این افکار منفی است،هرگز در زندگی پیشرفت چشمگیری نخواهید داشت.
افکار منفی، تحریک کننده هیجانات منفی هستند و به دنبال آن، شکست ها و ناکامی ها را برای فرد به وجود می آورند. این افکار، درگیری شدیدی برای صاحب خود ایجاد می کنند.افتادن در چرخه این افکار، اغلب مشکلات روانی به بار می آورد. روان شناسان معتقدند بیشتر اضطراب ها ،افسردگی ها ،اختلالات ارتباطی ، مشکلات خانوادگی، و انواع مسائل فردی،ناشی از غلبه افکار منفی بر ذهن انسان است.
از آنجا که بیشتر تصمیم گیری های انسان بر اساس تفکر و اندیشه اش صورت می¬گیرد،بنابراین نگرش¬های او در تعیین مسیر زندگی بسیار تاثیر گذار است. تا جایی که موفق بودن یا عدم موفقیت در زندگی ابتدا در افکار انسان اتفاق می افتد و سپس واقعیت بیرونی پیدا می کند. در واقع نوع رفتار ماست که حوادث اطراف مان را رقم می زند؛همیشه بعد از سختی و مشکلات گشایش و آسانی است، به شرط آن که سختی ها را از سر بگذرانیم و شکرگذار و قدردان نعمات الهی باشیم. به طور کلی مثبت اندیش بودن یا نگاه منفی داشتن به اطراف،مسری است و از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. تاثیر اطرافیان در داشتن روحیه منفی باف،خیلی مهم است. افراد منفی باف،اعتماد به نفس نداشته وبر این باورند که هیچ وقت از پس انجام انتظارات دیگران بر نمی آیند. تا می توانید از این افراد دوری کنید و با کسانی دوست شوید،که اعتماد به نفس بالا داشته و با تکیه بر توانمندی ها و موهبت های الهی، پیش می روند.
انسان مومن با یقین به قدرت لایزال الهی و با اعتماد کامل کار خود را به خدا واگذار می کند ،چون می داند خدا همیشه و همه جا مراقب اوست و او را می بیند و دانای همه چیز است.
به جای آن که مصیبت ها را بزرگ ببینید، از آنها درس بگیرید و تجربه کسب کنید و نگاه تان را به زندگی و حوادثش، تغییر دهید و بدانید که همیشه مصیبت ها ،پیام آور تلخی نیستند بلکه مژده ای هستند برای پایان روزهای تلخ وآغاز خوشی های زندگی. یکی دیگر از عوامل تفکر منفی ،ترس از شکست است.
اگر کمی دقیق تر به اطراف مان نگاه کنیم،می بینیم که انسان های موفق هم ،بارها و بارها شکست خورده اند. تا شکست نباشد، پیروزی مفهومی ندارد و هر شکست تجربه¬جدیدی برای رسیدن به هدف است.
افراد خوش بین و مثبت اندیش،دائما درباره کارها و اهدافشان فکر می کنند و در حال برنامه ریزی هستند، به جای آن که ذهنشان را ، درگیر شکست ها و دلخوری هایشان کنند.
به جای زندگی در گذشته ، به آینده و فردا های قشنگ فکر کنید و خودتان را برای رسیدن به چشم انداز زیبای فردا آماده کنید.
کسی که همیشه به غصه ها می اندیشد،در اندوه و حسرت زندگی می کند و درد و رنج هم نشین و دوست همیشگی اش است.
برای رهایی از این حس غم بهتر است درد و رنج گذشته را ، به گذشته ها بسپارید و به فرداهای روشن قدم بگذارید و با امید و اعتماد به نفس و تکیه بر قدرت خدای بزرگ ،با تمام توان به پیش بروید؛آینده با تمام زیبایی های و ظرفیت های خالی اش منتظر شماست تا با توانایی هایتان آن را بسازید و رقم بزنید.
اگر می خواهید در زندگی تان پیشرفت کنید و پله های ترقی را بالا روید، باید این افکار منفی را از ذهنتان پاک کرده و به جایش افکار مثبت و زیبا را جایگزین کنید.می توانید به پشت بام ذهنتان بروید و آنتن مغزتان را به جهتی تنظیم کنید،که فقط افکار مثبت و زیبا را دریافت کند و ایستگاههایی که بار منفی دارند اصلا روی موج شما نباشند.


مطالب مرتبط