امدادهای غیبی و عنایات حضرت ولی عصر به انقلاب اسلامی

ما منت از ولی عصر می کشیم که پشتیبانی از ما فرمودند.

امدادهای غیبی و عنایات حضرت ولی عصر به انقلاب اسلامی

امام خمینی قیام 15 خرداد 42 به بعد را قیام الهی دانستند و دست عنایت امام زمان را پشتیبان این قیام خواندند و فرمودند: «ما در این نهضت، منت از خدا و امام عصر می کشیم. ما منت از خدای تبارک و تعالی می کشیم، ما منت از ولی عصر می کشیم که پشتیبانی از ما فرمودند.(1)

و در پیام دیگری هم که امام در تاریخ 19/12/57 به ملت ایران داشتند، پیروزی انقلاب را بر قدرت های شیطانی در سایه اعتماد به حضرت صاحب الزمان دانسته و فرمودند: «الحق به همت والای این ملت رنجیده بود که با اتکال به قدرت لایزال الهی و اعتماد به ولی عصر عجل الله فرجه پیروزی بر قدرت های شیطانی حاصل شد».(2)

همچنین می فرمایند: «شما می دانید که این پیروزی، بدست آمده است، لکن این، من نبودم که این پیروزی را به دست آوردید به واسطه من. این خدای تبارک و تعالی، در سایه امام زمان عجل الله فرجه ما را پیروز کرد... ».(3)

و خلاصه این که این اتحاد و یکپارچگی ملت همه در سایه عنایات امام زمان عجل الله فرجه بود. چنان چه خود امام در تاریخ 29/1/58 فرمودند: «من در پاریس که بودم و می شنیدم ... همه با هم متحد شدند و یک کلمه می گویند و آن این که سلسله پهلوی نه، جمهوری اسلامی آری، من آنجا این طور فهمیدم که این دست دست غیب است ... دست غیبی در کار است. خدای تبارک و تعالی به وسیله امام زمان عجل الله فرجه.» (4) و اینکه در فاصله دو روز بعد از پیروزی انقلاب، امام خمینی، ملت ایران را سربازان امام زمان خواندند و فرمودند: «اهالی محترم ایران، جنود اسلامی ولی امر عجل الله فرجه...»(5)

همه، حاکی از عنایات خاصه امام زمان به این کشور بوده که اعتقاد مردم به انتظار امام زمان ارواحنا فداه موجب حرکت هایی جهت نفی ظلم و ستم در مردم پدید آورد و در نتیجه منجر به پیروزی انقلاب اسلامی گردید.

منبع: پایان نامه کارشناسی ارشد: بازخوانی هویت انقلاب اسلامی با تاکید بر آموزه مهدویت در تفکر شیعی، رضا شجاعی مهر، ص 117-118.

------

پی نوشت ها:

1. امام خمینی، صحیفه نور، ج 3، ص 573.

2. پیشین، ج 3، ص 356.

3. پیشین، ج 4، ص 23.

4. پیشین، ج 3، ص 573.

5. پیشین، ج 3، ص 375.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر