خاطراتی از ارادت اهل سنت به امام حسین «ع»

اهل سنت مصر و اهل بیت

اهل سنت مصر و اهل بیت

حس کربلایی دارم

#محرم سال قبل به فکر یکی از دوستان عضو اخوان المسلمین مصر بودم. ششم یا هفتم محرم بود که نیمه شب پیامش دادم که به یادت هستم. بلافاصله جواب داد که من نیز یک هفته است به یاد شما هستم و دلم حال و هوای کربلا دارد.

هم او وقتی در میدان رابعه عدویه تجمع کرده بودند در پاسخم چنین گفت: «شعارنا هنا: لن یقتل الحسین مرة أخری» شعار ما اینجا این است: «نمی گذاریم حسین علیه السلام یک بار دیگر کشته شود».

روحیه حق طلبی اینها در تداوم #کربلاست که تعریف می شود. قبل از آن هم برای زیارت به رأس الحسین رفته بود و تصاویر ضریح موجود در آنجا را برایم فرستاده بود.

علیرضا کمیلی

جمله ما را تکمیل می کردند

چندی پیش رفقایی به مصر رفته بودند. می گفتند می خواستیم به بقعه معروف به «سیدة زینب» سلام الله علیها برویم. از مردم آدرس را می پرسیدیم که: «وین سیدة زینب؟» در پاسخ مان اول جمله ما را تکمیل می کردند با کلمه «علیها السلام» و سپس آدرس را می دادند. اینگونه هم به ما تذکر می دادند که ادب داشته باشیم و هم خودشان محال بود که اسم این بزرگواران را ببرند و به ایشان سلام نفرستند.

همان دوست می گفت که قبل از رفتن به این سه مرکز تصور می کردم در حد یک امامزاده کوچک ما باشند ولی وقتی رسیدم دیدم فقط محل برگزاری نماز در آن بقاع، چند برابر مسجد اعظم قم بود که تا کله هم پر از نمازگزار می شد!

علیرضا کمیلیمطالب مرتبط