ایرانی بخریم چی میشه؟

همیشه این سوال برای من و شما مطرح میشه که خرید کالای ایرانی چه فایده ای داره. فقط بعضی از خریدهای ما اگه ایرانی باشه بیش از 800هزار شغل ایجاد میشه باور می کنید؟

ایرانی بخریم چی میشه؟

چقدر ارام و بی سروصدا؟ 15میلیارد دلار به همین راحتی؟ یعنی ما نمیتونیم هیچ کاری بکنیم؟ بله، 15میلیارد دلار قاچاق کالا در سال برای کشوری که با تحریم اقتصادی دشمن هم روبروست و همه تلاش و توانش را برای ضربه زدن به ما ایرانی ها بکار گرفته است.

حتما سوال می کنید چرا دولت و سازمان های نظارتی و قضایی به این مسئله رسیدگی نمی کنند؟ اگر چه واقعا اینطوری نیست و علیرغم همه مشکلات سازمانهای دولتی و نظارتی در حال کار هستند. با فرض اینکه هیچ کس کاری در این زمینه انجام ندهد. ایا ما به عنوان یک ایرانی هیچ مسئولیت و وظیفه ای در قبال هموطنان و سربلندی کشورمون نداریم؟ اگه سوال می کنید من وشما چکار میتونیم بکنیم. کافیه به این امار دقت کنید و بعد تصمیم با شماست.

15 میلیارد دلار حجم سالانه قاچاق کالا به کشور در سال براورد شده است. طبق براوردهای صورت گرفته به ازای ورود هر یک میلیارد دلار قاچاق به کشور 100هزار فرصت شغلی در کشور از بین می رود. یعنی با ورود 15 میلیارد دلار قاچاق به کشور، حدود یک میلیون و پانصد هزار شغل در ایران از بین می رود.

خوب با این امار کاملا مشخصه اگر ما کالای ایرانی بخریم و از خرید کالای خارجی که بسیاری از انها قاچاق است پرهیز کنیم، باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان کشورمان خواهد شد.

برای نمونه، با خرید کالای وطنی در چهار صنعت بزرگ و پر مصرف کفش، پوشاک، لوازم خانگی و لوازم التحریر می شود نزدیک 800هزار شغل ایجاد کرد. یک حساب سرانگشتی ساده بخوبی این را نشان می دهد. برای نمونه به بعضی از این امار اشاره می کنیم.

کفش های جادویی برای اقتصاد ایران

60 سال است که صنعت کفش در ایران جای خود را باز کردهاست. اما امروز گامهای بلند شرکتهای خارجی با127 میلیارد تومان واردات رسمی و 182 میلیارد تومان قاچاق کفشبر روی تولیدات داخلی برای نابودی ان کاملا اشکار است. در این صنعت الان حدود 500 هزار نفر در حال کار هستند این درحالی است که کارگاه های تولید کفش با 50درصد ظرفیت خود کار می کنند، اگر همه ایرانی ها کفش ایرانی بخرند بیش از 170 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

طوفان برندها در ایران

طوفان 3هزار میلیاردی تومانی قاچاق پوشاک، این صنعت مهم و پر سود را درنوردیده و این صنعت زمین گیر کرده است. بسیاری از برندها محصولاتشان از طریق قاچاق وارد کشور می شود. با این حجم قاچاق پوشاک سالانه بیش از 385 هزار فرصت شغلی در این صنعت از بین می رود. یادتان باشد لباسی که می پوشیم، می تواند پوششی زیبا و پرطراوت برای اقتصاد کشورمان باشد، اگر لباس ایرانی بخریم.

خانه خارجی یا ایرانی ؟

نگاهی به لوازم منزلتان بیندازید. چه مقدار از ان ها ایرانی است. چه مقدار خارجی ؟ 30 هزار میلیارد تومان گردش مالی لوازم خانگی در ایران براورد می شود. از این مقدار فقط 40درصد سهم تولیدات داخلی می باشد. 2500میلیارد تومان واردات رسمی و 15هزار میلیارد تومان قاچاق لوازم خانگی است. با این وضع فقط 100هزار نفر در این صنعت مشغول کارند ولی با خرید لوازم خانگی ایرانی 150 هزار شغل جدید در این زمینه ایجاد می شود.

درامد خارجی ها از دانش اموزان ایرانی

به خودکاری که با ان می نویسید نگاه کنید ایا برند ان ایرانی است ؟ دفتری که فرزندتان در ان مشق می نویسد چگونه است؟ خبر دارید 4هزار میلیارد تومان گردش مالی لوازم التحریر در ایران است. بین 80تا90 درصد این محصولات خارجیه و از طریق واردات یا قاچاق وارد کشورمون میشه. اگر ما ایرانی ها همت کنیم و لوازم التحریر ایرانی بخریم 60هزار نفر شغل جدید در این صنعت مهم و تاثیرگذاری به لحاظ فرهنگی ایجاد می شود.

تصمیم با شماست

حالا می بینید مهم من و شما هستیم که با خرید کالای ایرانی می توانیم به رونق اقتصادی، اشتغال برای فرزندانمان و البته سربلندی اقتصاد ایران در میان اقتصاد های بزرگ دنیا کمک کنیم. علیرغم همه تهدیدها و تحریم ها براساس گزار ش صندوق بین المللی پول ایران هجدهمین اقتصار بزرگ دنیاست و اگر ما ایرانی ها، کالای ایرانی بخریم و چرخ های تولید کشورمون با سرعت بیشتری بچرخد، می توانیم در این رده بندی جایگاه بهتری بیابیم.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر