ای آقای همه دل های نورانی! سقاخانه شما شعبه‌ای از کوثر است! پنجره فولاد شما نازکتر از حریر، خیال عاشقانه را نوازش می دهد.

این‌جا مشهد عشق است
۲۴ فروردین ۱۳۹۷ 396 8.5 KB 37 0

این‌جا مشهد عشق است

سلام آقا! ای تمامت مهربانی! باز دستانم را به وضو سپرده‌ام تا تازه شوند و قوّت گیرند. برای نگارش نامه‌ای به شما که پیشاپیش قبل از آنکه قلم بر کاغذ برود آخرین کلماتش را می‌دانید. حال ‌آنکه من خود نمی‌دانم قلم مرا به کجا خواهد برد؟
سلام آقا! اجازه دهید اول از مشهد بگویم که به شرافت حضور شما ارزش بهشتی گرفته است. آخر گفته‌اند شرف المکان بالمکین. مکین مکان افزای ما شمائید آقا! این‌جا مشهد عشق است، شهر کبوتر و پرواز، شهر دل و آواز، شهر ناز و نیاز، شهر سجاده و نماز.

5a8acbcd0ff95.jpg

ای آقای همه دل‌های نورانی! سقاخانه شما شعبه‌ای از کوثر است؛ یا سومین علی در سلسله امامت! پنجره فولاد شما نازک‌تر از حریر، خیال عاشقانه را نوازش می‌دهد.
حرم شما شهر عشق است و باران معرفت در آن هر روز تکرار می‌شود و دل ها سیراب و لب ها مسیل عاشقانه خوانی می‌شوند و من هرگاه به حرم می آیم یا دل را حرم کرده میزبان شما می شوم، حسی قشنگ جانم را تازه می‌کند و ناگهان از خویش می‌میرم و در مبارکی نام شما قامت می‌کشم و شرح ‌حالم این می‌شود که یک روز در صفحه اول کتاب عشقم نوشتم: نمی‌دانم چه شده است اما در بارانی از نور و رنگ دچار آمده‌ام.
همه چیز یک جور دیگر شده است، یک جور خیلی خوب و این همه را از اشارت چشمان شما می‌دانم که ما را به مهر نواخته‌اید و به مهربانی دست‌مان را گرفته‌اید و الّا چه معنی دارد این همه معنا در یک واژه جا بگیرد؟
چه معنی دارد گل‌ها بلبل شوند و بلبل ها عطر گل را بر همه ببخشند؟ چه معنی دارد همه روزها عاشقانه باشد و همه شب ها، قدر. چه معنی دارد فاصله زمین و آسمان اینقدر کم باشد که هر آدمی بتواند دست کند و یک سبد پر از ستاره بکند، دست بزند و قبل از اینکه ابرها به باران بنشینند، یک کف آب بنوشد؟
من حضور شما را در مقدس‌ترین لحظه‌ها حس می‌کنم و مطمئنم این همه زیبایی شرح حضور شما در این زمین و زمان است و اصلاً شما سرالاسرار زیبایی و شیدایی هستید یا امام عاشقانه های جاویدان، یا امام رضا (ع)!

منبع: نجوای دل، غلامرضا بنی‌اسدی از خراسان رضوی، انتشارات شلفین، 1390ش.


مطالب مرتبط