ببخشید، خوش‌پوش‌بودن چند تومن؟!

شالش را مدل لبنانی بست؛ ولی راضی‌اش نکرد. باز هم برای بار چندم شالش را باز کرد و تلاش کرد دوباره آن را از نو ببندد. الان چند دقیقه است که ....

ببخشید، خوش‌پوش‌بودن چند تومن؟!

شالش را #مدل_لبنانی بست؛ ولی راضی‌اش نکرد. باز هم برای بار چندم شالش را باز کرد و تلاش کرد دوباره آن را از نو ببندد. الان چند دقیقه است که دارد با روسری‌اش ور می‌رود. یک لحظه با تعجب به آینه خیره شد و رو به صدایی که به او گفت:«بس کن دیگه! بریم، دیر شد!» گفت: «چیه؟ می‌خوام خوش‌تیپ باشم. اشکال داره؟!»

صدا از درونش بود، دوباره ادامه داد:«اصلاًبرای ما متوسط‌ها وقتی که نمی‌تونیم لباس مارک بپوشیم و روسری‌هامون همین روسری‌های سادۀ چندهزارتومنیه،خوش‌تیپ‌بودن یک آرزوی محاله!»

هرچند برای این حرفش جواب داشت، سریع گفت:

مگه چیه؟با همین لباس‌های ساده هم می‌شه تیپ زد؛ کافیه لباسم تمیز و اتوکشیده باشه، پارگی نداشته باشه، مرتب باشه و سعی کنم رنگ‌بندی رو رعایت کنم. خب با همین‌ها هم می‌شه خوش‌تیپ باشم. اون‌قدر آدم دیدم که لباس‌های مارک‌دار دارند؛ ولی هیچ‌وقت نتونستند خوش‌پوش و خوش‌تیپ باشند!

با خودش فکر کرد: «اصلاً خوش‌تیپ‌بودن تا کجا خوبه؟!» یاد جمله‌ای افتاد. جایی خوانده بود:

بنده با مُد و تنوع و تحول در روش‌های زندگی مخالفم؛ نخیر، مُدگرایی و نوگرایی اگر افراطی نباشد، اگر روی چشم‌وهم‌چشمىِ رقابت‌های کودکانه نباشد، عیبی ندارد. لباس و رفتار و آرایش تغییر پیدا می‌کند، مانعی هم ندارد؛ اما مواظب باشید قبله‌نمای این #مُدگرایی به‌سمت اروپا نباشد! این بد است!

دوباره با خودش واگویه کرد:

اصلاً دختر باید خوش‌پوش باشد، خوش‌تیپ باشد، چادرش را اتو بزند، روسری‌اش را با تلق روسری یا هرطور دیگر محکم کند، روسری‌اش را مدرن و شیک ببندد و با همۀ این‌ها، حجاب و وقارش را هم به‌هم نزند. چه اشکالی دارد؟!

صحبت‌هایش طولانی شد با خودش. حالا دیگر کم‌کم آماده شده بود.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر