برگزاری جلسات تفسیر«زیارت غدیریه» در حرم رضوی

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی گفت: در دهه ولایت جلسات تفسیر «زیارت غدیریه» در حرم رضوی برگزار می‌ شود.

برگزاری جلسات تفسیر«زیارت غدیریه» در حرم رضوی

حجت الاسلام والمسلمین مهدی شجاع رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از «تفسیر زیارت غدیریه» در حرم مطهر رضوی خبر داد و گفت: زیارت امیرالمومنین علی(ع) در روز غدیر یکی از مهم ‌ترین زیارت ‌های ائمه اطهار(ع) از منظر شیعیان است. وی با بیان اینکه این زیارتنامه از حضرت امام هادی(ع) نقل شده است، ابراز کرد: زمانی که معتصم، حضرت امام هادی(ع) را به تبعید می ‌برد؛ حضرت در عید غدیر به نجف اشرف رسیدند و با قرائت این زیارتنامه، جد بزرگوارشان حضرت امیرالمومنین علی(ع) را زیارت کردند.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی «زیارت غدیریه» را یکی از زیباترین، اصیل‌ ترین و پربارترین زیارت ‌ها دانست و بیان کرد: امام دهم شیعیان در این زیارتنامه 150 خصوصیت و فضیلت امام علی(ع) و برخی از مشکلات سیاسی و اجتماعی که موجب آزار ایشان می ‌شد را بیان کردند. وی افزود: متاسفانه «زیارت غدیریه» به نحوه شایسته ‌ای در بین مردم جا نیفتاده است از این رو اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی به جهت آشنایی بیشتر زائران، نشست ‌های تفسیر این زیارتنامه را در حرم رضوی برگزار می ‌کند.

شجاع خاطرنشان کرد: در ایام فرخنده دهه ولایت نشست ‌های تفسیری «خطبه غدیریه» با حضور کارشناسان برتر دینی همچون حجج اسلام مهریزیان، یحیی‌زاده، موسوی و خاتمی هر روز قبل از اقامه نماز جماعت ظهر در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این ایام «زیارت ‌نامه غدیریه» به صورت بروشور چاپ و در اختیار زائران قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: به منظور آشنایی بیشتر زائران با «زیارت‌ غدیریه» ، نمایشگاه و نشست ‌های تدبر در این زیارت ارزشمند نیز در دارالقرآن حرم رضوی برگزار خواهد شد.

منبع: آستان نیوز

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر