بسیجی كیست؟

بسیجی خالص است و مخلص، چرا که امام و مقتدای او اینگونه بود.

بسیجی كیست؟

صدای نفس نفس نوجوان بسیجی از دامنه تپه های (الله اکبر) و (حاج عمران) و میمک به گوش می رسید، او که بدون هیچ تابلو و تبلیغی راه خود را انتخاب کرده است تنها مشخصه ظاهری اش (چفیه) چند منظوره اش است، او پلاک الومینیومی و ساده خود را که به گردن اویزان است با تمامی گردنبندهای طبیعی و کله گاوی برخی از جوانان معاوضه نمی کند، در جیب شلوار بسیجی اش مهر و سجاده اهدایی، ارزشمندترین سرمایه او محسوب می شود.

تنها به خدا می اندیشد و لا غیر، اما همچنان دوست دارد نفس نفس بزند تا به قله (فتح) برسد، او در همان حال حاضر نیست ذرات (نم نم) نفس خود را با همه زرق وبرق های دنیا و با همه موزیک های تند و ارام محافل لهو و لعب عوض کند، اری او چنان کشاکش کوه و صخره ها را با پوتین خارج از(سایزش) طی می کند که اگر در همان حال به او یک اتومبیل زرق وبرق دار بدهی و او را به پیست اتومبیل رانی دعوت کنی حاضر نیست (قله معنویت) را با جلگه (مادیت) مبادله نماید.

بسیجی خالص است و مخلص، چرا که امام و مقتدای او اینگونه بود، بسیجی، پیرو ولایت است، بسیجی (روانشناسی شخصیت) را بدون رفتن به کلاس یاد گرفت او (روانشناسی مدیریت) را در کالج های بین المللی نخواند بلکه در سنگرهای (عشق و ایثار) به کار بست، او دروس عالی را با (عمل) خواند و امتحان را با موفقیت پس داد.

الحق که او استاد به مکتب نرفته ای است که اموزگاران بزرگ عالم حسرت بوسه زدن بر دست بازوی او را داشتند. او اوراق مشارکت، بازار بورس، کارت بازرگانی، مجوز صادرات و... اصلا نمی شناخت. زیباترین کارت او، کارت(گروه خونش) بود و بهترین اوراق او حکم مأموریت جبهه اش، بسیجی امروز هم بسیجی است، بسیجی امروز در هر سنگری که (ولی امرش) فرمان دهد می ماند و با همان شیوه و راه و روش ارزشها متعالی انقلاب دفاع می کند.. اری او بسیجی است، او همان است که نام و نشان ندارد.

منبع: مجله اصلاح و تربیت، آذر 1374، شماره 11.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر