اخبار ایران از طریق رادیو به ما میرسید و از طرف ایران هم یک برنامه ای بود که حوادث و اتفاقات جنگ را بصورت فیلم و مستند تولید و ما آنها را تهیه می کردیم. به مردم از قبل اطلاع رسانی می شد و آنها در یک محل بزرگ جمع می شدند و این فیلم ها برایشان پخش می شد.

تبلیغات منفی علیه ایران نبود

تبلیغات منفی علیه ایران نبود

تبلیغات منفی علیه ایران نبود
سید غلامرضا جعفری از شهر لکهنو هندوستان:
اخبار ایران از طریق رادیو به ما میرسید و از طرف ایران هم یک برنامه ای بود که حوادث و اتفاقات جنگ را بصورت فیلم و مستند تولید و ما آنها را تهیه می کردیم. به مردم از قبل اطلاع رسانی می شد و آنها در یک محل بزرگ جمع می شدند و این فیلم ها برایشان پخش می شد. پدر بنده از کسانی بود که این فیلم ها را برای مردم پخش و ترجمه می کرد. این فیلم ها یک هفته قبل از خود جبهه تهیه می شد و به دست ما می رسید و ما از این طریق اطلاعات تازه و صحیحی را از جنگ کسب می کردیم.
حتی اوایل انقلاب یک روزنامه توسط اهل سنت منتشر می شد که نامش "انقلاب" بود و در آن روزنامه اخبار و اطلاعات انقلاب اسلامی منعکس می شد. بنده تبلیغات منفی علیه ایران در خصوص جنگ تحمیلی در آن زمان سراغ ندارم اما الان متاسفانه تبلیغات علیه انقلاب و ایران بوجود آمده است.
http://okhowah.com/fa/10919
*****************
دختر نه ساله من آماده پذیرفتن قطعنامه نبود!
قلبی حسین رضوی کشمیری، از کشمیر هند:
سید تقی دوان دوان آمد و گفت: «خبر را شنیده ای؟» گفتم: چه شده؟ گفت: «ایران قطعنامه صلح را پذیرفت». من وقتی این خبر را شنیدم نزدیک بود سکته کنم.
... من چهار فرزند دارم. بزرگ ترین فرزندم دختر است. آن روز او نه ساله بود. کنار من ایستاده بود و ناگهان جیغ زد: «بابا! مگه امام نفرمود که ما تا بیست سال می جنگیم؟!» او بلندبلند گریه کرد. خانواده ما نفهمیده بودند چه خبر شده است. وقتی فهمیدند، دیدم همه شروع به گریه کردند. من به دخترم تسلی دادم و گفتم: نگران نباشید، مصلحتی در کار است. دختر نه ساله من آماده پذیرفتن قطعنامه نبود و آن ماجرا برای ما خیلی سخت بود.
http://okhowah.com/fa/11132
*****************
پیروزی ایران در جنگ، همه را به پیروی از ایران فرامی خواند
هرایر دکمجیان، تحلیلگر معروف مسیحی:
انتظار می رود که نتیجه نهایی جنگ میان عراق و ایران بتواند یک تاثیر اساسی برای تحول اسلام مبارز در جهان عرب بر جای گذارد. پیروزی قاطع ایران می تواند تغییراتی در نظام بعثی در بغداد به بار آورد که ممکن است به یک رژیم شیعی طرفدار ایران تبدیل شود. یک چنین نتیجه ای فشار را در جهت تحول انقلابی در عربستان و کشورهای خلیج فارس را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد. رژیم بعثی سوریه نیز علیرغم سابقه روابط دوستانه اش با ایران از فشارهای اسلام گرایانه ایرانی مصون نخواهد ماند. پیروزی ایران، جوامع شیعی لبنان و کشورهای خلیج فارس را به صورت رادیکال در خواهد آورد. سرانجام پیروزی بنیادگرایی ایرانی احتمالاً اسلام گرایان سنی و مبارز و معتقد به حرکت گام به گام را به پیروی از نمونه انقلاب ایران وا می دارد. در واقع پیروزی ایران بر گرد انقلاب اسلامی یک هاله قدرت الاهی ایجاد می کند و به نیروی مهدی گرایانه پیکارجویی فوق ملی آن در جهان عرب، قدرت بی حد و حصری اعطا می کند.
(هرایر دکمجیان، جنبش های اسلامی در جهان عرب، ص 254)
**************8888
اسم پسرم را گذاشتم «علیرضا توسلی»!
سید عباس رضوی از کشمیر هند:
علیرضا توسلی یک دانشجوی ایرانی بود که در ایام انقلاب در کشمیر درس می خواند. خیلی انقلابی بود و همراه با ما به تبلیغ و معرفی انقلاب اسلامی در کشمیر می پرداخت. وقتی جنگ ایران و عراق شروع شد، او درس را رها کرد و به ایران آمد و مستقیم به جبهه رفت.
بعد از مدت کمی خبر شهادت علیرضا را شنیدیم. برادر من وقتی این خبر را شنید خیلی حالش بد شد. پسر من هم در همان روزها به دنیا آمد و به خاطر علاقه ای که به این شهید داشتم، اسم پسرم را گذاشتم: «علیرضا توسلی».
okhowah.com/fa/12226تک جمله ها

ملااحمد بهرامی، عضو جماعت دعوت و اصلاح (شاخه اخوان المسلمین در ایران):
اخوان اطلاعیه ای رسمی مبنی بر حمایت از ایران و محکومیت دولت بعث عراق صادر کرد. اخوان معتقد بود این جنگ تحمیلی است از جانب غرب علیه ایران برای نابودی انقلاب اسلامی. لذا با روشنگری های خود در سطح دنیا از ایران حمایت می کرد.
http://okhowah.com/fa/10085
****************8
حسن، جوان لبنانی که در اوایل انقلاب در کویت به سر می برد می گوید:
در کشورهای حومه خلیج (فارس)، انقلاب ایران را اصلاً پوشش خبری نمی‌دادند. اما وقتی جنگ (تحمیلی) به راه افتاد، تمام اخبار پر بود از گزارش‌های دروغین از فتوحات صدام. به طوری که تصور می‌کردی تا چند روز دیگر نسل ایرانی‌ها تمام خواهد شد! برای امام خمینی کارتون و کاریکاتور پخش می‌کردند و از طرف دیگر کلیپ‌های حماسی عراقی پخش می‌کردند.
http://moodkerbes.info/


مطالب مرتبط