تروریست خوب، تروریست بد

اگرچه سر و صدای آمریکا درباره مبارزه با تروریسم گوش جهانیان را کر کرده است، اما تعریف تروریسم در نگاه آمریکایی ها با همه دنیا متفاوت است. هر گروهی که در خدمت منافع آمریکا در دنیا عمل کند تروریست خوب است و آنان که در مقابل زیاده خواهی های آمریکا بایستند تروریست بد محسوب می شوند.

تروریست خوب، تروریست بد

مگر می توان در جهان هم تروریست خوب داشت همتروریست بد؟ اصلا تروریست خوب و بد یعنی چه؟

پاسخ به این سوالات خیلی مشکل نیست، زیرا در منطق حقوق بشری غرب و در راس آنان دولت ایالات متحده آمریکا، مهد دموکراسی و دفاع از حقوق بشر چنین چیزی امکان دارد.

اگر نگاهی به فهرست گروه های تروریستی #ایالت_متحده_امریکا بیندازید. حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی #فلسطین، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این فهرست بلندبالا به چشم می خورد. گروه هایی که برای دفاع از ملت های خود و منافع و امنیت آنان در مقابل جبهه استکبار ایستاده اند، اما جای برخی از گروه ها خالی به نظر می رسد. برخی از گروه های تروریستی نه تنها در این فهرست نیستند بلکه آمریکا با آنان ارتباط نیز دارد و پیدا و پنهان از آنان حمایت می کند. علت آن نیز روشن است این گروه ها در راستای منافع نامشروع ایالات متحده آمریکا و در مقابل دشمنان جبهه استکبار به فعالیت می پردازند. در این زمینه بیان جالب سولیوان سفیر سابق آمریکا در ایران از این حمایت ها رمز گشایی می کند، او در سال1979می گوید: «هرگروه میانه رو و متمایل به غرب که به مبارزه علیه ملّاها برخیزد، درمورد او به عنوان یک گروه مترقی باعلاقه تمام تبلیغ خواهیم کرد...»

برای اثبات این ادعا کافی است نگاهی به رفتار و گفتار مقامات آمریکایی در ارتباط با برخی از این گرو هک ها بیندازیم تا معنای تروریست خوب را در چارچوب ادبیات مقامات ایالات متحده آمریکا بخوبی دریابیم.

یاران هزار جلاد رجوی

ارتباط سازمان مجاهدین خلق ایران با آمریکا از شکل گیری تاکنون غیر قابل انکار است. چرا که ضمن مستندات موجود، هدف مشترک یعنی محو نمودن انقلاب اسلامی مردم ایران گواه این ارتباط است. گروه تروریستی که برای همه مردم ایران نامی آشناست و بیش از 17هزار انسان بی گناه را در ایران ترور کرده اند. همکاری آنان نیز با صدام دیکتاتور سابق عراق در جنگ تحمیلی کاملا آشکار است.

روزنامه واشنگتن پست در تاریخ 24آوریل 1984 طی گزارشی می نویسد: ریچارد مورفی معاون خاورمیانه وزیر خارجه آمریکا، مجاهدین را یک نیروی صاحب نقش در ایران امروز توصیف کرد و هدف از این ملاقات ها را کسب اطلاعات از اوضاع داخلی ایران اعلام کرده است.

در همین زمینه روزنامه القبس کویت در 2آپریل 1987 در خصوص ارتباط منافقین با آمریکا نوشت: دولت ریگان هدف اصلی را در نزدیک شدن به سازمان مجاهدین خلق ادامه فشار بر رژیم ایران جهت عقب نشینی از مواضع سرسختانه خود می داند.

این ارتباط و حمایت همه جانبه از این گروهک تروریستی توسط آمریکا همچنان ادامه دارد بطوریکه در نشست سالانه این گروهک در ژوئن 2018 پاریس، «رودی جولیانی»، وکیل شخصی، و «نیوت گرینگریچ» مشاور دونالد ترامپ، حضور داشتند و سال 2017 نیز در این نشست سالانه جان بولتون مشاور ترامپ آرزوی نابودی ایران را در چهل سالگی آن کرده بود و حمایت همه جانبه ایالات متحده را از منافقین اعلام کرد.

جند الشیطان

گروهک (جندالله) که به سرکردگی عبدالمالک ریگی شکل گرفت با انجام اقداماتی از قبیل:ترور، بمب گذاری، حمله به پاسگاه ها و مقرهای پلیس، کشتار عابرین در جاده های مواصلاتی یکی از شاخص ترین گروه های تروریستی شرق کشور است. شهادت 22نفر از هموطنان در جاده تاسوکی زاهدان، بمب گذاری و شهادت 21 ایرانی در مسجد امیرالمومنین زاهدان، شهادت 12 نفر از هموطنان در جاده دارزین کرمان و جنایات بسیار دیگری که باعث شهادت ده ها ایرانی و زخمی شدن صدها ایرانی دیگر شده است.

این جنیات در حالی صورت گرفته است که خبرگزاری رویترز در آپریل 2007 فاش کرد که آمریکا با رایزنی و تشویق گروهی از افراد مسلح (گروه ریگی) آنها را تشویق به انجام عملیات تروریستی در ایران کرده است. همچنین سایت ای بی سی نیوز آمریکا با انتشار مطلبی در 23می 2008 می نویسد: اگر چه سیا هر گونه رابطه مستقیم با جندالله را انکار می کند اما مقامات رسمی آمریکا می گویند که مامورین اطلاعات آمریکا بطور متناوب با رهبران این گروه ملاقات دارند و آنها را راهنمایی و هدایت می کنند.

بخش فارسی رادیوصدای آمریکا در آوریل 2007 با انجام گفت و گویی با ریگی او را رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران نام برد. این حمایت هاهمچنان نیز از این گروهک تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا اعمال می شود.

تندر جنایتکار

گروهک تندر، بازوی ترور انجمن پادشاهی ایران است و اکنون فردی بنام (جمشید شارمهد) در لندن رهبر این گروه است و که آزادانه به آمریکا سفر می کند و منابع مالی برای این گروه تروریستی فراهم می کند. بمب گذاری در حسینیه رهپویان وصال شیراز در فروردین 87 که باعث شهادت 14 ایرانی و زخمی شدن 124 نفر شد. ترور شهید علیمحمدی از دانشمندان هسته ای ایران، انفجار در مقابل منزل امام جمعه نهاوند در سال 88 و . ...

ارتباط این گروهک را با آمریکا، (محمدرضا علی زمانی) از اعضای انجمن پادشاهی که در ایران دستگیر و در 8بهمن 88 اعدام شد بیان می کند، او در اعترافاتش در دادگاه می گوید: «ما وارد عراق شدیم و در نخستین ارتباط در شهر اربیل که محل استقرار نیروهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا بود، ارتباط آنان با ما برقرار شد.» او با اذعان به تحویل دادن عکس و تصاویری از ایران به آمریکایی ها می گوید:«آمریکایی ها ما را تشویق می کردند که اخبار بیشتر جمع آوری کنیم. آنها قصد انجام اقداماتی در ایران داشتند و به همین دلیل به اعضای انجمن پادشاهی آموزش هایی دادند.»

پژاک شاخه ای از پ.ک.ک

ترور ولی حاجی‌قلیزاده دادستان شهر خوی آذربایجان غربی در دی ماه 88، شهادت 13 نفر از تکاوران یگان ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه در قله جاسوسان، شهادت 8مرزبان در منطقه چالدران، شهادت 11نفر از نیروهای سپاه در منطقه مریوانو.... این ها بخشی از تحرکات تروریستی این گروهک خائن در ایران است.

اما ارتباط این گروهک با آمریکایی ها را، یک آمریکایی بنام (سیمور هرش) خبرنگار معروف آمریکایی در شماره 27 مجله نیویورکر می نویسد: نیروهای آمریکایی در حال حمایت از پژاک به عنوان بخشی از برنامه ناآرام سازی ایران اند.... پژاک هم از آمریکا و هم از اسرائیل کمک دریافت می کند.»

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر