حجاب مرد، حجاب زن

در قرآن کریم حجاب برای هر دو جنسیت مرد و زن بیان شده است و به این گونه نیست که مردان هرگونه که می خواهند می توانند در جامعه حضور یابند و تنها بانوان حجاب را رعایت کنند ...

حجاب مرد، حجاب زن

در قرآن کریم حجاب برای هر دو جنسیت مرد و زن بیان شده است و به این گونه نیست که مردان هرگونه که می خواهند می توانند در جامعه حضور یابند و تنها بانوان حجاب را رعایت کنند.
برای عینیت بخشیدن به این موضوع با کمی تدبر در قیام عاشورا همه چیز مشخص می شود در نهضت عاشورا تمامی تمهیدات برای اینکه به هیج وجه بدن امام حسین (ع) دیده نشود صورت گرفته بود لباس کهنه ای که حضرت زهرا (س) برای امام حسین در زمان های قدیم درست کرده بودند تنها به همین منظور بود وگرنه حضرت مشکلی برای خریداری لباس مناسب و گرانقیمت نداشتند.
اهل بیت (ع) در تمامی شرایط بر این عقیده بودند که باید ثروت در اختیار دین باشد نه دین در اختیار ثروت؛ به همین سبب بود که امام حسین (ع) قبل از اینکه بخواهند به این فکر باشند که این لباس مندرس و کهنه است به این فکر می کنند که در زمان شهادتشان بدن حضرت برهنه نباشد.
امام حسین (ع) در تمام شرایط به فکر حجاب اهل بیت (ع) بودند حتی در گودی قتله گاه هم نگران آنها و دغدغه حجاب آنها را داشتند و همواره می گفتند درون حجاب خود بمانید و گریبان چاک نزنید؛ مرگ امام معصوم نباید مانع شود که حجاب شما کم یا برداشته شود.
در قرآن کریم خطاب به انسان ها آمده است خود را بپوشانید تا اذیت نشوید؛ حجاب نمی گذارد انسان ها درگیر شکل و ظاهر خود شوند و زیبایی گفتار و باطن را از دست می دهند؛ اگر زیبایی ظاهر در نظر خداوند اهمیت می داشت مطمئنا پیامبر و ائمه اطها ر(ع) زیباترین انسان ها در دنیا بودند.
زیباترین زن از اول تا آخر خلقت حضرت مریم بوده و زیباترین مرد از ابتدا تا آخر خلقت حضرت یوسف بوده است. در زمان پیامبر شخصی از حضرت پرسید شما زیباترید یا حضرت یوسف پیامبر فرمودند برادرم حضرت یوسف زیباتر بودند اما من نمکین هستم ....

برگرفته از سخنرانی سرکار خانم اعظم جنابی، رواق دارالحکمه، صحن آزادی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر