تا به حال به ماشین هایی که توی جاده از بقیه سبقت می گیرند دقت کرده اید؟

حرکت با آخرین سرعت!
۱۶ خرداد ۱۳۹۷ 171 21.8 KB 25 0

حرکت با آخرین سرعت!

تا به حال به ماشین هایی که توی جاده از بقیه سبقت می گیرند دقت کرده اید؟مثل تیری که از چله کمان رها شده باشد، از کنارتان عبور می کنند و می روند.سریع و پرقدرت!
گاهی آن قدر تند از کنارتان رد می شوند که حتی متوجه رنگ و مدل ماشین هم نمی شوید. برای سبقت گرفتن و پیشتاز بودن از بقیه ماشین ها،باید شرایط حداقلی را داشته باشیم. یک ماشین مدل بالا و فول، با تمام امکانات و یک راننده باتجربه و کارکشته.
ماشین های مدل بالا آن قدر آماده ی حرکت هستند ،که با نیش ترمزی به پرواز در می آیند. و مثل فشنگ از کنار ماشین های دیگر رد می شوند. در این ماشین ها، همه چیز آماده سرعت و حرکت است.اما ماشین هایی که آخر خط هستند معمولا ماشین های قراضه و مدل پایین هستند.که بعد از کلی سرویس کردن و تعمیرات،تا می خواهند حرکت کنند چراغ بنزین شان روشن می شود. بنزین که می زنند روغن شان تمام شده.
از تعویض روغنی که خلاص می شوند؛تسمه پروانه شان پاره می شود. پروانه را که درست می کنند؛می بینند که پنچرند! پنچری را که می گیرند،شیشه پاک کن شان کار نمی کند. خلاصه تا به مقصد برسند دیر می شود و زمان زیادی از دست می دهند. حکایت دنیا و کارهایش،مثل همین حکایت جاده و ماشین هایش است. چند صباحی که ما در جاده دنیا درگذریم ،باید به دنبال آن باشیم که وقت را هدر ندهیم و زودتر به مقصد برسیم. راستی هدف و مقصد ما کجاست؛ چرا باید برای رسیدن به اهداف مان عجله داشته باشیم و از دیگران سبقت بگیریم؟
سبقت گرفتن و سرعت بالا داشتن در جاده زندگی، یعنی همان پیشی گرفتن در کارهای خیر و رسیدن به بهشت الهی است.
سرعت در جاده معنویت هیچ محدودیتی ندارد ؛راه آسمان و ملکوت یک مسیر باز و بی انتهاست که با هر سرعتی می شود در آن طی طریق کرد و از دیگران پیشی گرفت.تنها محدودیتی که ممکن است باشد از ناحیه خود انسان است، که با کارهای بد و اعمال ناشایست و تنبلی و کوتاهی در انجام کارهای خیر، موجب کاسته شدن سرعت خود در جاده آسمان و شاهراه معنویت می شود. درست مثل همان ماشین مدل پایین، که هزار جور عیب و ایراد دارد و لخ لخ کنان و به زور خودش را به مقصد می رساند.
در آیه 133 سوره مبارکه آل عمران داریم:
﴿ وَسَارِعُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ ﴾؛ و بشتابید به سوی مغفرت پروردگار خود و به سوی بهشتی که پهنای آن همه آسمانها و زمین را فرا گرفته و مهیّا برای پرهیزکاران است.
خداوند بندگانش را به مسابقه ای دعوت می کند که پاداشی بزرگ دارد.پاداشی به کرامت آمرزش الهی!
خدا از بندگانش می خواهد که از این فرصت استفاده کنند و با آخرین سرعت به سوی بهشتی حرکت کند که وسعتش به بزرگی همه آسمان ها و زمین است.دراین مسابقه برای سیدن به بهشت الهی، باید فرصت ها را غنیمت بشمارید و بر یکدیگر سبقت بگیرید.
سمیرا ثباتی مقدم


مطالب مرتبط