خاطراتی از دانش آموزان اهل سنت محب اهل بیت

خاطراتی از اهل سنت محب اهل بیت

خاطراتی از اهل سنت محب اهل بیت

فریاد «حسین» در نماز جمعه اهل سنت

حجت الاسلام میثم صفری

دهه اول محرم بود که برای اجرای مراسم محفل قرآنی به همراه قاری نمونه کشوری وارد نماز جمعه برادران #اهل_سنت شدیم. خطیب نماز جمعه که به زبان بلوچی خطابه می کرد به احترام حضور روحانی #شیعه و قاری ممتاز کشوری به زبان فارسی ادامه خطبه داد و از فضائل اهل بیت علیهم السلام بخصوص از امام حسین (ع) بسیار گفت در حدی که پیرمردی در میان جمعیت چند هزار نفری به زبان بلوچی فریادی زد و مردم همگی یک صدا گفتند"حسین". پیرمرد چندین بار جملات دیگری در شجاعت و مظلومیت امام حسین (ع) گفت و مردم حسین گویان ارادت خود را به امام حسین (ع) نشان دادند.

چرا گفتی امام صادق «ما»؟!

حجت الاسلام میثم صفری

روزی در میان دانش آموزان اهل سنت بودم. داشتم از اهل بیت (ع) برایشان صحبت می کردم. یکبار گفتم امام صادق "ما" می گوید. بعد از این جمله نامه های زیادی برای من آمد که چرا گفتی امام صادق ما؟! امام صادق امام ما اهل سنت هم هست و ما بسیار اهل بیت را دوست داریم. حتی در #محرم بسیار برای امام حسین قران تلاوت می کنیم و در خانه هایمان عزادار امام حسین(ع) می باشیم.

ای کاش برای مولایم امام حسین می جنگیدم!

حجت الاسلام میثم صفری

یکی از دانش آموزان دختر سنّی سیستان و بلوچستان نامه ای به من داد. در این نامه نوشته شده بود: «ای کاش ما دخترها به جبهه می رفتیم و در راه خدا و برای مولایم امام حسین می جنگیدیم. من سنی هستم اما وقتی که این همه خون و خونریزی را می بینم می خواهم بجنگم».
مطالب مرتبط