داستان عاشق تنها، تو نیمه شب شهر بی چراغ

همین یاد کوتاه چند دقیقه ای موجب می شد عاشق بداند که مردم شهر به یاد او هستند.

داستان عاشق تنها، تو نیمه شب شهر بی چراغ

می گفتند در شهری عاشقی می زیست که عاشق مردم آن شهر بود، تا حدی که به خاطر عشق او نام برخی خیابان های شهر به اسم او بود. حتی مردم شهر می گفتند ما از دوست داران آن عاشق هستیم. برای شهر همه کار می کرد، به نیازهای هر کس که به او مراجعه می کرد پاسخ می داد و کم کم همه می دانستند که اگر خیری در شهر هست به خاطر وجود اوست.

5cb818a4b1219.jpg

آن شهر راز عجیبی داشت، اگر مردم شهر هر شب ساعت سه بامداد از خواب بیدار می شدند و به عشق آن عاشق چراغ خانه شان را روشن می کردند و همین یاد کوتاه چند دقیقه ای موجب می شد عاشق بداند که مردم شهر به یاد او هستند. حتی قانونی وجود داشت که می گفت اگر سیصد و سیزده نفر این کار را کنند شهر غرق برکت و عشق می شود.

آن عاشق به میان مردم شهر می آید و امکانات و سطح زندگی مردم هفتاد برابر خواهد شد. آن عاشق هر شب ساعت سه از بالا به شهر نگاه می کرد تا ببیند چراغی روشن است یا نه؟

مردم شهر جمعیتی میلیونی داشتند و می دانستند که حتما این تعداد خانه چراغشان به زودی روشن می شود و آن عاشق به میانشان خواهد آمد. اوائل چراغ هایی روشن بود، ولی کم کم مردم دیگر به خود زحمت نمی دادند چراغی روشن کنند، این عاشق هر شب چراغ هایی که روشن بود را به خاطر می سپرد و آن چنان نعمتی به آن خانه داده می شد که آرامشش گاهی یک محله را متاثر می کرد. و هر کس به چهره آنان نگاه می کرد آرامش می دید و نشاط.


بیشتر از هزار سال گذشت تا اینکه کم کم دیگر مردم شهر هرگز چراغی روشن نمی کردند. جالب اینکه در مدت این هزار سال حتی 313 خانه وجود نداشت که چراغ خانه هایشان را ساعت سه نیمه شب روشن کنند. و حالا قرن هاست که آن عاشق نیمه شب ها برای مردم شهر دعا می کند و برایشان از خدا خیر می خواهد و همیشه به مردم می گوید که اگر فقط چند شب به یادم باشید من می آیم و همه مشکلات و سختی های شهر شما پایان می پذیرد.

سید عبدالمجید کریمی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر