دانلود کتاب «گل‌های بهشتی»

کتاب «گل‌های بهشتی»

دانلود   کتاب «گل‌های بهشتی»

کتاب «گل‌های بهشتی» به سفارش معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی و به همت اداره تولیدات فرهنگی تهیه و تنظیم شده است.

کتاب «گل‌های بهشتی» در قالب 16 فصل با موضوعات مختلف و در راستای آشنایی مخاطبان با سیره امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) طراحی، تهیه و همزمان با سومین روز ماه شعبان در دفاتر راهنمای زائر، رواق دارالهدایه، رواق حضرت زهرا(س) و برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر رضوی به زائران امام رضا(ع) اهدا شد.

عناوینی همچون «شخصیت‌ها را واقعه‌ها می‌سازند»، «حکایت حسین(ع) اما حکایت دیگری است»، «سوم شعبان رنگ و بوی عشق و بندگی دارد»، «نفر پنجم پنج تن؛ از قبل از ولادت تا ولادت»، «حسین؛ نامی که از همه دل می‌برد»، «هدیه ویژه ولادت برای شیعیان»، «تلألو ماه بنی‌هاشم»، «طلوع خورشید چهارم امامت»، «شهادت؛ برگی زرین در حیات بزرگان»، «بودن در مسیر حق؛ دغدغه نیکان»، «مومنان عصر غیبت»، «از مشهد تا مدینه... تا کربلا...»، «کتابنامه»، «مسابقه فرهنگی» و... ازمطالبی است که در کتاب گل‌های بهشتی به آن اشاره شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است که ماه شعبان ماه رحمت الهی است، آبشار رحمت، مغفرت و بخشش الهی بر وجود بندگان،‌ تیرگی گناه را از قلب و روحشان می‌شوید و در گلزار عشق و عبادت، عطر الهی را با نسیم جان استشمام می‌کنند.
همچنین «شهادت؛ برگی زرین در حیات بزرگان»، «مگر می‌شود از ولادت‌های نورانی نوشت و شهادتشان را که برگ زرینی است از تاریخ پر افتخارشان نادیدهگرفت»، «حکایت از حرکت کاروان بندگی» و «روزی که بهترین خلق به همراه خانواده و یارانش، در اطاعت از پروردگار دل به دریایی مواج و خونین سپردند» از دیگر بخش‌های این کتاب است.

کتاب «گل‌های بهشتی» با قلم حجت‌الاسلام والمسلمین حمید مشهدی آقایی و فاطمه شیردل و ارزیابی علمی حجت الاسلام والمسلمین جواد محدثی و به همت اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی تهیه و تولید شده است.

دانلود کتاب


مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر