دانلود کتاب | سحاب رحمت

کتاب سحاب رحمت ویژه مبعث حضرت رسول اکرم (ص)

دانلود کتاب |  سحاب رحمت

کتاب سحاب رحمت ویژه مبعث حضرت رسول اکرم (ص) به سفارش معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی و به همت اداره تولیدات فرهنگی تهیه و تنظیم شد.

کتاب «سحاب رحمت» در قالب 13 فصل با موضوعات مختلف در مورد سیره نبوی تهیه شده است. عناوینی همچون معجزه رسالت، سیمای رفتاری پیامبر اکرم(ص)، بعثت رسول اکرم(ص)، آغاز رسالت خاتم پیامبران، عظمت و بزرگی حضرت محمد(ص)، 23سال دعوت به توحید، هدف از بعثت پیامبر(ص)، سختی های حضرت در راه دعوت به اسلام، نگاهی گذرا به دوران جاهلیت، تصویر اعراب پیش از اسلام از زبان امام علی(ع)، مبارزه اسلام با خرافات و طاغوت دوران جاهلیت، شناخت ما از اسلام و وظیفه هر مسلمان در برابر آن و... از جمله موضوعاتی است که در کتاب «سحاب رحمت» بیان شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: واقعه بعثت پیامبر خاتم(ص) رویدادی است بس عظیم که جهان را تکان داد. بیدار کردن مردم از خواب جهالت کار کمی نیست، پرداختن به صفات شخصیتی حضرت محمد(ص) ضروری است، چرا که ظرفی برای کلام خداوند متعال بوده است و کلام الهی بر کسی نازل شد که خود از عظمت روحی بسیار زیادی برخوردار بود و حضرت محمد(ص) در حالی به پیامبری مبعوث شدند که همه مردم عرب ایشان را به امانت‌داری می‌شناختند و هرگز دروغی از زبان آن حضرت(ص) نشنیده بودند. آنان از سال‌های خیلی دور به رسول خدا(ص) لقب «امین» داده بودند.

کتاب «سحاب رحمت» با قلم فاطمه شیردل و ارزیابی علمی حجت الاسلام والمسلمین جواد محدثی و به همت اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی تهیه و تولید شده است.

دانلود کتاب


مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر