دلم جای دیگرست

گاهی آنقدر در فضای مجازی دچار غفلت می¬شویم که متوجه نیستیم در جمع خانواده ایم.

دلم جای دیگرست

مشخصات کتاب:

عنوان: دلم جای دیگرست

نویسنده: آمنه بختیاری، بهاره نصیری، مرضیه طاهری

ناشر: قبسات

سال چاپ: 1397

کتاب «دلم جای دیگرست» به شما می آموزد چگونه مهارت های مدیریت فضای مجازی را در خانواده به کار ببرید تا در عین بهره مندی از مزایای این فضا از آفت های آن در امان بمانید.

این کتاب در سه فصل تنظیم شده است:

فصل اول: فضای مجازی و جایگاه آن در زندگی امروز؛ در این فصل، نویسنده به ویژگی های رسانه های جدید پرداخته و مباحثی در رابطه با دلایل گرایش نوجوانان به فضای مجازی را ارائه نموده است. زنان و فضای مجازی و خانواده و فضای مجازی نیز از دیگر موضوعاتی است که در فصل اول مورد بحث قرار گرفته است.

فصل دوم: فضای مجازی؛ فرصت ها و تهدیدها. در این فصل محاسن و فرصت های فضای مجازی و نیز آسیب ها و تهدیدهای آن به بحث گذاشته شده است. همچنین نویسنده، نگاهی به آسیب های فضای مجازی برای نوجوانان و جوانان و خانواده ها داشته است. فرصت ها و تهدیدهای بازی های موبایلی از دیگر موضوعاتی است که در این فصل به آن اشاره شدهاست.

فصل سوم: مدیریت فضای مجازی در خانواده. در این فصل با موضوع شیوه های حضور آگاهانه در فضای مجازی آغاز شده است. دیگر موضوعاتی که در این فصل مورد بحث قرار گرفته است عبارتند از: سن مناسب برای حضور در فضای مجازی، مدیریت زمان حضور در فضای مجازی، اقدامات عملی برای کاهش حضور در فضای مجازی، نقش الگویی والدین در استفاده از فضای مجازی و راهنماهای ایمنی فضای مجازی در خانواده.

5c878699d7669.jpg

بخشی از کتاب:

فضای مجازی دنیایی است پر از زرق و برق های دل فریب که البته نمی شود به این راحتی ها هم از کنار آن گذشت و شاید تصور آینده بدون آن، ممکن نباشد. گاهی هنگامی که در کوچه پس کوچه های آن پرسه می زنیم، آن قدر دچار غفلت می شویم که دیگر متوجه نیستیم در جمع گرم خانواده نشسته ایم. باید مدیریت این فضا را بیاموزیم تا قبله دل های ما نشود.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر