راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال

فضای مجازی در کنار همه فواید و محاسن خود، آسیبهایی نیز برای کودکان و نوجوانان به همراه دارد و زیادند والدینی که با جنبه های تاریک فضای مجازی آشنا نیستند.

راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال

مشخصات کتاب:

عنوان: راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال

نویسنده: علی محمد رجبی

ناشر: رواق اندیشه

سال چاپ: 1397

کتاب «راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال» بر اساس تجربیات نویسنده در مدیریت وب‌سایت «خانواده و اینترنت» و تعامل با والدین و نوجوانان در کارگاه‌ های آموزشی تألیف و گردآوری شده است. نویسنده در این کتاب سعی کرده است به زبانی ساده و کاربردی با استفاده از محتوای چند رسانه‌ای، مهمترین خطرات پیش روی کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را به والدین معرفی کند و متناسب با هر موضوع راهکارهای پیشگیری و کنترل دامنه آسیب را آموزش دهد.

در کتاب حاضر با موضوعاتی مانند اعتیاد اينترنتی، بازی های رايانه ای، دوستی های اينترنتی، رفتارهای بیمارگونه در شبکه های اجتماعی، رابطه فضای مجازی و اعتیاد به مواد مخدر، سواد رسانه ای، شیوه های آشنایی کودکان با سواد رسانه ای، مخاطرات فضای مجازی برای امنیت و حريم خصوصی کودکان و نوجوانان و راهکارهای پیشگیری و کنترل آن ها آشنا خواهید شد.

ارائه مثال ‌های متنوع و استفاده از پیوست‌ های چند رسانه‌ای جهت انتقال بهتر مباحث از نقاط مثبت این کتاب می باشد.

5e09bf2d2a135.jpeg

بخشی از کتاب

فناوری اطلاعات و اینترنت دنیای جدیدی برای ما ساخته اند؛ دنیایی پر از نوآوری و خلاقیت، دنیایی که در آن تعاریف سنتی ارتباطات تغییر کرده و هر روز شاهد ظهور پدیدهای جدید هستیم. پدیده هایی که هر کدام می توانند در سبک و شیوه زندگی ما تأثیرگذار باشند و ما را مجبور کنند که خود را با آنها تطبیق دهیم.
موبایل های هوشمند، بازی های رایانه ای، رسانه های اجتماعی و بسیاری پدیده های جدید با زندگی ما آمیخته اند و جنبه تازه ای به زندگی ما افزوده اند، وجهی که ما به آن فضای مجازی یا دنیای سایبری می گوییم.
فضای مجازی در کنار همه فواید و محاسن خود، مانند همه پدیده های عالم، مخاطرات و آسیب هایی نیز به همراه دارد و در این بین، کودکان و نوجوانان بیش از دیگر اقشار به آن وابستگی پیدا کرده اند.متأسفانه زیادند والدینی که به دلیل شکاف بین نسلی و ناآشنایی با فناوری، به جنبه های تاریک فضای مجازی آشنایی ندارند و قدرت و مهارت همراهی فرزندان خود را از دست داده اند.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر