رفاقت با خوبان

دوستی هایی که بر محور خدایند بهترین نوع دوستی هستند...

رفاقت با خوبان

وقتی با دوستانتان هستید معمولا چه می کنید؟ تا می توانید خوش می گذرانید و بگو بخند می کنید و سر به سر همدیگر می گذارید. یا از جمع های دوستان استفاده می کنید و علاوه بر خوش بودن، از یاد و نام خدا هم غافل نمی شوید و به دنبال کسب رضایت الهی هستید؟

وقت گذرانی و بودن در کنار دوستان،از بهترین خوشی های دوران نوجوانی است.در دوران نوجوانی نیاز به حس صمیمیت ، دوستی و داشتن رابط عاطفی اجتناب ناپذیر است و بخش زیبای زندگی داشتن دوستان خوب است. نوجوان شیفته رفاقت و دوستی است و به اصطلاح خودش خراب رفیق است و خواهش دلش او را به رابطه ای عمیق با یک یا چند نفر از دوستانش می کشاند. محبت و عشق دوران نوجوانی،زلال تر و اسرار آمیز تر از سایر دوره هاست و نوجوان بی هیچ چشمداشتی به اطرافیانش عشق می ورزد و آنها را چون جانش دوست می دارد. آمد و شد و رفت و آمد با دوستان تاثیر زیادی در شکل گیری شخصیت اجتماعی و اخلاقی شما دارد، و به دنبال کسب فضیلت و خوب بودن، یا جذب زشتی ها و نادرستی ها شدن ، از تاثیرات شگفت دوستی در دوره نوجوانی است. خداوند نیازتان را به دوستی و دوست داشتن را از یاد نبرده و دعوتتان می کند،به دوستی با انسانهایی که صادق و درست کردار هستند.
﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَكُونُوا مَعَ الصَّادِقِينَ﴾[1]؛ ای کسانی که ایمان آورده اید از خدا پروا کنید و با راستگویان باشید. راستگویان کسانی هستند که دروغ بلد نیستند و جز صداقت و پاکی ،چیز دیگری بر زبان نمی آورند.هم نشینی و معاشرت با راستگویان شما را به سوی خوبی و درستی سوق می دهد. وکار دین و دنیایتان را اصلاح می کنند. دوستی هایی که بر محور خدایند بهترین نوع دوستی هستند و بهترین دوستان در قرآن با نام های زیبایی یاد شده اند: "صدیق" ،" خلیل"،" قرین" ،"ولی"،"حمیم" و...

هر کدام از این نام ها بار معنایی زیادی را با خود به دوش می کشانند.

اگر دوست را خلیل گفته اند برای آن است که انسان حاجت خود را به او بگوید و او نیز بی هیچ درنگی حاجتش را برآورده سازد. ابراهیم خلیل دوست خدا بود.چه دوستی زیباتر و شور انگیز تر از رفاقت با خود خدا. دوستی هایتان را با خدا پای ریزی کنید و یک عمر با داشتن چنین دوست مهربانی زندگی تان را بیمه کنید.
سمیرا ثباتی مقدم


------------------------------------
پی نوشت ها:
1- توبه،119.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر