روابط خویشاوندی

وقتی در خانواده ،به مشکلی برخورد می کنید که به تنهایی قادر به حل آن نیستید، چه کاری انجام می دهید؟ به دنبال کدخدا و ریش سفید فامیل، یا اهل محل می گردید، یا از کسانی کمک می گیرید که...

روابط خویشاوندی

وقتی در خانواده ،به مشکلی برخورد می کنید که به تنهایی قادر به حل آن نیستید، چه کاری انجام می دهید؟ به دنبال کدخدا و ریش سفید فامیل، یا اهل محل می گردید، یا از کسانی کمک می گیرید که مثل خودتان هستند و هیچ تجربه ای ندارند و به جای کمک کردن بیشتر برایتان مشکل ساز می شوند؟
حمایت و پشتیبانی بزرگترهای فامیل، مسئله ای است که همه افراد به آن احتیاج دارند و از مشورت آنها استفاده کرده اند. در اسلام هم بر روابط خانوادگی تاکید زیادی شده. در اهمیت رابطه خویشاوندی همین بس که، پیامبرصلی الله علیه واله همه انسان ها را، به صله رحم سفارش کرده ،هر چند در این راه سختی های فراوان ببینند و راه زیادی را بپیمایند. صله رحم و برقراری روابط فامیلی بخشی از دین است که سفارش فراوانی به آن شده است.
انواع برقراری روابط خویشاوندی

دیدار حضوری
گاهی ارتباط با خویشان در حد سلام و احوالپرسی زبانی است و مختصر است و گاهی طولانی تر و همراه با صرف ناهار یا شام و گاهی زمان و همراهی بیشتر می طلبد مثل هم سفر بودن.
معاشرت همراه با کمک های مادی و معنوی
گاهی ملاقات های حضوری افراد فامیل جنبه حمایتی داشته و همراه با کمک مادی و معنوی است که مفهوم گسترده ای دارد.که شامل رفع مشکلات مادی ومعنوی، رفع کدورت ها و ایجاد آشتی و حمایت های مالی، فکری، جانی و... است.
احوالپرسی به صورت مجازی
برخی معتقدند، سبک زندگی امروز به خاطر کوچک شدن محیط زندگی وآپارتمان نشینی،به شیوه جدیدی از ارتباطات نیاز دارد و ارتباطات مجازی بهترین نوع آن است. به این ترتیب که از احوال افراد فامیل در گروه های مجازی، باخبر می شوید.
باید گفت این گونه ارتباط،کم ارزش ترین و بی بهره ترین نوع ارتباط است ولی برای رفع اضطرار بد نیست. فایده ای که دیدارهای حضوری دارد،هیچ وقت در دنیای مجازی نصیب انسان نمی شود.
فواید روابط خویشاوندی
1) داشتن پشتیبان و پایگاه خانوادگی محکم
کسی که به ارتباطات خانوادگی پایبند است، به دیوار محکمی تکیه دارد که هیچ وقت احساس تنهایی نمی کند و هر زمان که احساس نیاز داشته باشد این دیوار محکم را در پشت خود می بیند و می تواند با اطمینان به آن تکیه دهد.
2) امنیت روانی در سایه ارتباطات خانوادگی
وقتی فامیل اطراف شما باشند، می توانید طبق نیازهای خود به هر کدام که احساس نزدیکی بیشتری دارید مراجعه کنید و مسائل تان را در میان بگذارید.
3) دفع بلا و مرگ بد و حسابرسی آسان
صله ارحام انسان را از مردن بد و دچار شدن به بیماری های خطرناک و مرگ ناگهانی نجات می بخشد و باعث حسابرسی آسان در آخرت می شود. امام صادق علیه السلام می فرمایند: صله رحم حسابرسی را در قیامت آسان می کند و انسان را از بد مردن باز می دارد.
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر