حضرت رضا(ع) از امام صادق‏(ع) روایت نمود که فرمود: آن زمانی را که زائران حسین‏(ع) در زیارت مى ‏گذرانند، از عمرشان ...

زیارت امام حسین(ع)
۱۰ مهر ۱۳۹۷ 307 160.2 KB 729 0

زیارت امام حسین(ع)

- حضرت رضا(ع) عنایت خاصى به دعوت مردم به زیارت سیـدالشـهدا(ع) و گـریه بر حـضرت و تـوجه به ایشان داشته‏ اند که نمونه هایى از آن ذکر مى‏شود.

- حضرت رضا(ع) از امام صادق‏(ع) روایت نمود که فرمود: آن زمانی را که زائران حسین‏(ع) در زیارت مى‏ گذرانند، از عمرشان حساب نمى ‏شود.

- #حضرت_رضا(ع) فرمود: هرکه حسین بن على‏(ع) را با شناخت حق او زیارت کند، از کسانى است که هم صحبت خداوند در بالاى عرش او مى‏ باشند و سپس حضرت این آیه را تلاوت نمود: اِنَّ الْمُتَّقینَ فى جَنّاتٍ وَ نَهَرٍ فى مَقْعَدِ صِدْقٍ عِنْدَ مَلیکٍ مُقْتَدِر.

- گاهى می ‏فرمود: هرکه قبر ابى عبدالله را در کنار فرات زیارت کند، همچون کسى است که خدا را بالاى عرش او زیارت کرده است.

- گاهى نیزمى ‏فرمود: هرکه قبرحسین‏(ع) را زیارت کند، حج و عمره کرده است. راوى پرسید: حَجَّة الاسلام از او ساقط مى‏شود؟ فرمود: نه. زیارت امام حسین، حج شخص ضعیف است تا توان یابد به حج بیت الله الحرام برود؛ آیا نمى‏دانى که خانه خدا را هرروز هفتاد هزار فرشته طواف مى‏کنند و چون شب شود آن ها مى روند و گروه دیگر مى‏ آیند تا صبح، و همانا قبر حسین(ع) نزد خداوند از خانه خدا گرامى‏تر است و در وقت هر نماز، هفتاد هزار فرشته، مو پریشان و ژولیده و غبار آلود بر او فرود مى ‏آیند که تا روز قیامت دیگر نوبت به آن ها نمى‏رسد!

- همچنین مى‏ فرمود: هرکه روز عرفه نزد قبر حسین(ع) باشد، خداوند او را با دل خنک برمى‏گرداند.

منبع: حکایت آفتاب، تالیف سیدمحمدنجفی یزدی، تهیه و تدوین اداره امور فرهنگی آستان قدس، نشر قدس رضوی.


مطالب مرتبط