آنچه ما اعتقاد داریم این است که این مرد مجاهد خلیفه الله فی الارض است. اگر مسلمانان جهان از این خلیفه اللهی پیروی کنند، ما می توانیم با استعمار جهانی مقابله کنیم

سنّی انقلابی امام خمینی را «خلیفة الله» نامید!

سنّی انقلابی امام خمینی را «خلیفة الله» نامید!

سنّی انقلابی امام خمینی را «خلیفة الله» نامید!
قلبی حسین رضوی کشمیری از کشمیر هند:
یکی از روحانیون ایرانی آمده بود کشمیر و ما نیز برایش جلسه پرسش و پاسخی با حضور اندیشمندان کشمیری تدارک دیدیم. شخصی بود به نام مهندس غلام قادر صوفی که بعد از اتمام سخنان آن روحانی، بلند شد و این جملات را گفت: «شما شیعیان چه امام خمینی را مرجع تقلید بدانید، چه نایب امام زمان و چه حتی خود امام زمان نعوذ بالله، برای ما فرقی ندارد؛ آنچه ما اعتقاد داریم این است که این مرد مجاهد خلیفه الله فی الارض است. اگر مسلمانان جهان از این خلیفه اللهی پیروی کنند، ما می توانیم با استعمار جهانی مقابله کنیم.»
http://okhowah.com/fa/10082
.

خمینی فی قلبی و فی قلب کل مصری
حجت الاسلام زمانی، رایزن فرهنگی سابق ایران در مصر:
پس از تدوین و انتشار فیلم مستند اعدام فرعون از سوی ستاد پاسداشت شهدای جهان اسلام، در مصر به تمام روزنامه ها دستور داده شد تا این موضوع را بزرگ کنند تا مردم را نسبت به ایران بدبین کنند... بعد یک خبر پخش کردند که به زودی برای مقابله به مثل، یک فیلم در مصر ساخته خواهد شد به نام خمینی امام خون.
من رفتم دیدنِ آقای دکتر خطیب شیخ الازهر و برایشان توضیح دادم که این جریان فیلم اعدام فرعون مربوط به حکومت جمهوری اسلامی نیست؛ کار یک گروه است اما بیانیه ای که شما صادر کرده اید علیه حکومت جمهوری اسلامی است... ایشان قانع شد... از ایشان خواستم که خوب شما بیانیه تان را اصلاح کنید... گفت چون منطق درستی گفتید این کار را می کنم و این کار را کرد...
بعد آخر جلسه گفتم آقای خطیب شنیدم فیلمی علیه امام خمینی بنا است در مصر متقابلاً تولید بشود. ایشان برآشفت. گفت کی این کار را می خواهد بکند؟ امکان ندارد و من نشنیدم. گفتم شما نشنیدید ولی اطلاع داده شده است و ظاهراً چند درصد از متن فیلمنامه هم نوشته شده... آدرس دادم به ایشان. ایشان شدیداً ناراحت شد. یک مرتبه مشت زد روی میز گفت راجع به امام خمینی بنا است این کار را بکنند؟ گفتم بله. ایشان فریاد زد گفت: «خمینی فی قلبی و فی قلب کل مصری. تا من زنده ام اجازه نخواهم داد در این مملکت علیه امام خمینی فیلمی ساخته بشود...»
... این جمله از بالاترین مقام اهل سنت مصر است که از طرف حکومتی منصوب شده که روابط خوبی با ما ندارد.
(مصاحبه نشریه راه با حجت الاسلام زمانی، رایزن فرهنگی سابق ایران در مصر)


سنّی مقلدامام خمینی!
سید قلبی حسین رضوی کشمیری از کشمیر هند:
در یکی از دهه فجرها مهمانی از ایالت سرحد پاکستان (پیشاور) داشتم، جوانی خوش اخلاق، با سواد به نام «دانش علوی» که از برادران اهل تسنن بود. وقتی که به ایران آمد، دیدم او عاشق واقعی امام خمینی است. به من گفت: «آقای رضوی! من اول خدا، بعد از خدا پیغمبر خدا، بعد از پیغمبر خدا امام ابوحنیفه و بعد از ایشان، امام خمینی را می شناسم و دیگر هیچ کس را نمی شناسم. به این صورت شما قبول داشته باشید که من مقلد امام خمینی هستم.»
... دانش علوی خیلی سیگار می کشید. گفت: «آقای رضوی! نظر امام خمینی درباره سیگار چیست؟» گفتم من دقیقا نمی توانم بگویم که نظر ایشان چیست، اما چیزی شنیدم و اینکه فتواست یا نه، نمی دانم. شنیدم امام خمینی فرمودند: «برای کسانی که سیگار نمی کشند، سیگار کشیدن حرام است، اما کسانی که می کشند، بهتر است ترک کنند.» او سیگار دستش بود. گفت: «من چگونه ادعا کنم که مقلد امام خمینی هستم؟ اگر ایشان فرموده باشند که ترک کردن بهتر است، من ترک می کنم.» او چند روز دیگر که با هم بودیم سیگار نکشید.
(خاطرات قلبی حسین رضوی کشمیری، ص 179)


مطالب مرتبط