شهادت پاداش تلاش بی وقفه ی او در همه ی این سالیان بود

شهادت او زنده بودن انقلاب را به رخ همه دنیا کشید

شهادت او زنده بودن انقلاب را به رخ همه دنیا کشید

بهشت؛ پاداش معامله با خداست: «إِنَّ اللهَ اشْتَرَی مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ؛(1) آنچه در برابر مجاهدت در راه خدا وجود دارد و خدای متعال در مقابل تقدیم کردن و روی دست گرفتن جان و مال در راه خدا قرار داده، بهشت است، رضای خدا است. آن چیزهایی که در دست و بال ما است -چه تشکّر زبانی مان، چه تشکّر عملی مان، چه نشانمان، چه درج هایی که می دهیم- چیزهایی است که بر حسب محاسبات مادّیِ دنیایی قابل ذکر است امّا بر حسب محاسبات معنوی و الهی قابل ذکر نیست...».(2)

دریافت نشان ذوالفقار

در ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ش امام خامنه ای، نشان ذوالفقار (عالی ترین نشان نظامی ایران) را به سپهبد شهید سردار سلیمانی اهدا کرد. طبق آئین نامه اهدای نشان های نظامی جمهوری اسامی ایران، این نشان به فرماندهان عالی رتبه و رؤسای ستادهای عالی رتبه در نیروهای مسلح اهدا می شود که تدابیر آن ها در طرح ریزی و هدایت عملیات های رزمی موجب حصول نتایج مطلوب شده باشد.

«ان شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سال ها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد. امّا بالاخره آخرش ان شاءالله شهادت باشد. ان شاءالله مبارکتان باشد».(3)

شاید برخی دوستان ندانند ولی دشمنان خوب می دانند که او با کمک به ملت های منطقه توانست همه نقشه های نامشروع آمریکا در غرب آسیا را خنثی کند. نقشه آمریکا در مورد فلسطین این بود که آنقدر آنها را در ضعف نگه دارند که نتوانند دم از مقاومت بزنند اما او دست فلسطینی ها را پر کرد. کاری کرد که بتوانند مقاومت کنند. برادران فلسطینی مکرر پیش بنده این را شهادت داده‌اند. در جلسه‌ای که با مسولان داشتیم، حاج قاسم گوشه‌ای می نشست که دیده نمی شد. باید می گشت تا او را پیدا کرد. نقشه آمریکا در سوریه، عراق، لبنان با کمک این شهید خنثی شد.

بنده در برابر کار بزرگ و قیامتی که سردار سلیمانی کرد تعظیم می کنم. این تشییع جنازه ها و بدرقه های ایرانی و آن بدرقه های عظیم عراقی را دیدید، چه کردند با این پیکر اربا اربا... شهادت او زنده بودن انقلاب را به رخ همه دنیا کشید. شهادت پاداش تلاش بی وقفه ی او در همه ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه ی دیشب آلودند... .(4)

منبع:

کتاب من قاسم سلیمانی ام؛ سرباز ولایت، ناصر کاوه، ص 12-13.

--------

پی نوشت ها:

1. توبه: 11.

2. ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ بیانات در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

3. همان.

4. ۱۳ دی ۱۳۹۸ بیانات رهبر انقلاب اسلامی.


مطالب مرتبط