شیعه شدن با جواب امام رضا علیه السلام

راوی: حجت الاسلام صالحی (مدرس حوزه ی علمیه خراسان)آیت الله سید محمدباقر حجت از علمای بزرگ مشهد بود. عنایتی از حضرت رضا علیه السلام را بدین بیان نقل نمود: وقتی...

شیعه شدن با جواب امام رضا علیه السلام

راوی: حجت الاسلام صالحی (مدرس حوزه ی علمیه خراسان)
آیت الله سید محمدباقر حجت از علمای بزرگ مشهد بود. عنایتی از حضرت رضا علیه السلام را بدین بیان نقل نمود:
وقتی که من در کربلا بودم سرهنگی از تهران برای زیارت به کربلا آمده بود و در مدّت اقامتش در کربلا به نماز جماعت من حاضر می شد. وقتی که من از کربلا در مشهد سا کن شدم، همان سرهنگ با خانمی که همراهش بود به خانه ی من آمد و بعد از احوالپرسی گفت: آقا این خانم یهودی است، می خواهد مسلمان شود. من او را خدمت شما آوردم تا آداب مسلمانی را به او یاد بدهید. من از آن خانم پرسیدم شما می خواهید مسلمان شوید؟ گفت: آری، مسلمان شدن ما جریانی دارد.
من و شوهرم هر دو یهودی و استاد دانشگاه هستیم. منزل ما در تهران، در همسایگی فرد محترم مسلمانی است، در یکی از اوقات سال، من دیدم افراد زیادی به خانه اش رفت و آمد می کنند.
پرسیدم در منزل این همسایه چه خبر است؟ گفتند: این شخص از زیارت مشهد برگشته است، مردم به دیدنش می آیند. گفتم مگر از شهر مشهد برگشتن دید و بازدید دارد؟ گفتند از زیارت امام آمده است، مشهد مزار امام شیعیان علی بن موسی الرضا علیه السلام است، مردم برای زیارت و رفع حوایج شان نزد امام می روند.
این موضوع همچنان در ذهن من بود تا وقتی که فرزندمان مبتلا به سرطان شد. برای معالجه اش همه جا رفتیم بی نتیجه بود. یک روز که وضعش بسیار بحرانی بود او را به بیمارستان بردیم. بعد از معاینه، پزشکان گفتند: شما مرده ای را به بیمارستان آورده اید؟! دیگر هیچ کاری از ما ساخته نیست.
با خواهش و تمنا او را بستری کردند امّا دیگر ناامید بودیم. وقتی به خانه برگشتیم، من به یاد آن دید و بازدیدها افتادم. از همان جا به حضرت رضا علیه السلام امام شیعیان متوسل شدیم. با شوهرم نذر کردیم که چنانچه امام فرزند ما را شفا بدهد هر دو نفرمان مسلمان و شیعه شویم. صادقانه به حضرت متوسل شدیم، تا هنگام صبح به دعا و التجا گذراندیم. فردا که به بیمارستان رفتیم در نهایت شگفتی فرزندمان را سر حال تر از روز قبل دیدیم.
پزشکان که برای ویزیت آمدند تعجب کردند. وضعش کاملاً تغییر کرده بود، نظر اطبا این بود که او حتماً شفا یافته است. فرزند ما خوب شد و حالا ما آمده ایم در مشهد به نذر خود وفا کنیم و بعد از قبول اسلام به زیارت حضرت رضا علیه السلام برویم.

منبع: کتاب ذره و آفتاب، معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر