قابله

راوی: عباس تیموری، همرزم شهید عبدالحسین برونسی

قابله

وقت تولد فرزندش بود و آدرس قابله در دستانش. مدام حال وخیم همسرش در نظرش مجسم می شد و صدای مادر خانمش در گوشش می پیچید که: «زود قابله رو بیار تا بچه از دست نرفته ...» سوار بر موتور گازی به دنبال پیدا کردن آدرس خانه قابله به چهارراه شهدا رسید. چشمش که به گنبد و بارگاه حرم امام رضا (ع) افتاد، دلش حال و هوای زیارت کرد. با خودش گفت: «هنوز دیر نمی شه، باید برم داخل حرم و به حضرت سلامی بکنم.» و با این فکر، سر موتور را به طرف حرم کج کرد.
انگار نه انگار که به دنبال قابله رفته بود! برای لحظه ای رها شده بود از تمام قید و بندهای دنیا. گوشه ای نشسته و شروع به خواندن دعای توسل کرد. گویی حال و هوای زیارت از یادش برده بود که به دنبال چه کاری از خانه بیرون زده! که با صدای نوزادی که در آغوش مادرش می گریست، یکباره همه چیز به یادش آمد!
ساعت ها گذشته بود و دیگر برای پیدا کردن قابله خیلی دیر شده بود. می خواست زودتر به خانه بازگردد تا ببیند کار دیگری از دستش برمی آید یا نه؟!
موتورش را خاموش کرد و آرام داخل کوچه رفت. با صدای مادرخانمش که سر از گوشه در بیرون آورده بود، به خود آمد: «آفرین، خوب کسی رو فرستادی، با اینکه قابله ای که می خواستم نبود، اما خوب از پس کار براومد ...» تا عبدالحسین دهان باز کرد که بگوید من کسی را نفرستادم، مادرخانم ادامه داد: «خودش با عجله همه کارها رو انجام داد و گفت آقای برونسی منو فرستاده، راستی از کجا پیدایش کرده بودی؟» عبدالحسین دیگر چیزی نگفت. با اینکه روحش از این قضیه بی خبر بود، اما می دانست یاری رسان از سوی چه کسی آمده است. در دل مدام از آقایش تشکر می کرد و با فکر دیدن نوزاد نورسیده، به داخل خانه دوید.

راوی: عباس تیموری، همرزم شهید عبدالحسین برونسی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر