مرد دوربرد ایران

همه ایرانی ها و حتی بسیاری دیگر در خارج مرزها امنیت و اقتدار خود را مدیون او هستند. کسی که با مدیریت جهادی توانمندی را برای ایران اسلامی و جبهه مقاومت ایجاد کرد که دنیا را شگفت زده کرده است. کسی که همه آرزویش نابودی اسرائیل بود و این آرزو با تلاش های او دست یافتنی شده است.

مرد دوربرد ایران

برای بسیاری از کشورها در دنیا همچنان دستیابی به موشک و فن آوری ساخت آن یک رویای دست نیافتنی به نظر می رسد. حتی برای ما ایرانی ها هم شاید اگر در سالهای جنگ تحمیلی می گفتند که ایران در جمع معدود کشورهای سازنده موشک های پیشرفته قرار می گیرد، باور کردنی نبود. حتی برای رزمندگان #جبهه_مقاومت، پرتاب موشک به تل آویو و حیفا و شنیدن صدای آژیر خطر در سراسر سرزمین های اشغالی رویایی بس دور و دراز به نظر می آمد. چه کسی فکر می کرد روزی بتوان سامانه گنبد آهنین را با همه هزینه ها و تبلیغات پیرامونش به یک طنز تبلیغاتی برای صهیونیست ها تبدیل کرد. در چنین روزگاری مردی برآمده از دل انقلاب اسلامیاین رویا را به واقعیت تبدیل کرد. مردی که سایه اقتدار ایران اسلامی و همه مسلمانان جهان را بر سر دشمنان این کشور برای همیشه پایدار کرد. کسی که به حق او را پدر موشکی ایران لقب داده اند.

در الگوی مدیریتی او می توان توکل به خدا، خودباوری، جوان گرایی، آرمان گرایی، انجام کارهای بزرگ با کمترین امکانات، ولایتمداری، پشتکار و تلاش شبانه روزی و.... را مشاهده کرد، آنچه که نیاز ضروری امروز ما برای پیروزی در مقابل توطئه های دشمنان است.

خاطراتی کوتاه از مردی که نفس اسرائیل را به شماره انداخته است، مردی با آرزوهای دوربرد....

اگر شهید شدم، شفاعتت می کنم

از لیبی 10موشک اسکاد خریدیم. حسن آمد پیش من و گفت:حاجی، یکی از این موشکها را به ما بدهبد تا باز کنیم و روی آن مهندسی معکوس انجام دهیم. پس از مدتی او را فراخواندم و به او گفتم :اگر این موشک را به تو بدهم، تو چه چیزی به من می دهی؟گفت: من چیزی ندارم بدهم ولی اگر شهید شدم تو را شفاعت می کنم. و از اینجا بود که حسن و همکارانش در سپاه روی موشک کار کرد و بتدریج وشک های مختلفی ساخته شد.

از تعجب روی پا ایستادند

روز 31 شهریور آن سال برای اولین بار ایران شش سکوی پرتاب موشک را به نمایش گذاشت. دهان وابسته های نظامی کشورهای خارجی با زمانده بود و خیلی ها از روی تعجب سرپا ایستاده بودند و بدنبال ان بودند تا موشک های جدیدرا بهتر ببینند. توی دنیا پیچید قدرت دفاعی ایران، رشد ناگهانی داشته است و برنامه ریزی و محاسباتشان بهم ریخت.

کار برای امام زمان

همیشه می گفت: کاری که دارید می کنید برای امام زمان و همه جهان اسلام است. کاری که شماها دارید انجام می دهید مال کشورهای پیشرفته ای مثل روسیه است که با کلی نیروی متخصص و پروفسور و سه هزار نفر نیرور طی سی سال انجام دادند. ولی شما این کار را با 50 نفرنیرو طی 5 سال پیش بردید، آن هم با حداقل امکانات.

هر قولی داده وفا کرده

پروژه ای که در 10سال باید به نتیجه می رسید، طی یکسال به نتیجه رسید. برای جلسه خدمت آقا رفتیم. وقتی ایشان کار را دیدند با دست بر دوش حسن آقا زدند و فرمودند: حسن مقدم هر قول و وعده ای به ما داده، وفا کرده و ندیده ام وعده ای بدهد و آن عمل نکند . بعد هم پیشانی حسن را بوسیدند.

بهترین لحظات عمرم

اگر از بچه ها کار می خواست، از آن طرف فکر خانواده و معیشت آن ها هم بود. می گفت شما باید بی دغدغه سرکار بیایید. یکی از بهترین لحظه های عمرم لحظاتی است که درخواست وام ازدواج و خرید خانه بچه ها را امضا می کنم.

ما می توانیم

یکی از صحبت هایش این بود:بچه ها طرحی را که #آمریکایی ها و یا روس ها کار کرده اند، دو پیام دارد، یکی این که این کار شدنی است و یک سری آدم روی کره زمین هستند که آن را انجام داده اند. پیام دوم آن این است که ما قطعا از این ها بهتر می توانیم این کار را انجام دهیم. چون شعه هستیم و کمک اهل بیت پشت سر ماست.

سوخت جدید

رشته حاجی شیمی نبود.در زمانی که ما روی ساخت سوخت موشک کار می کردیم، نفر اصلی پروژه ناگهان قطع همکاری کرد. هر مدیری بود، پرژه را منتفی می کرد. حاجی مکانی را به آزمایشگاه خودش تبدیل کرد و در زمانی کوتاه صدها تست انجام داد. این قدر تست کرد تا خودش مبدع سوخت جدیدی شد که برتری از آن چیزی که ما می خواستیم.

یکی از بهترین عزیزانم را از دست دادم

بعد از #شهادت حسن طهرانی مقدم، همسر رهبر معظم انقلاب نقل می کنند که آقا آمده بودند منزل برای صرف ناهار که صدای انفجار بلند شد. ما از سرسفره بلند شدیم، بیرون را نگاه کردیم، آقا کمی استراحت کردند و بعد رفتند سرکارشان. شب که برگشتند. خیلی ناراحت بودند. من پرسیدم چه اتفاقی افتاده، ایشان فرمودند که یکی از بهترین عزیزانم را از دست دادم.

به یکی از همرزمانش یک هفته قبل از شهادتش، در جلسه ای گفت: روی قبرم بنویسید که این آدم می خواست اسرائیل را نابود کند. اکنون می توان با نگاهی به پیروزی های جبهه مقاومت درمقابل جبهه استکبار و اذناب آن بخوبی به ثمر نشستن همه زحمات او را مشاهده کرد. تا آنجا که سید حسن نصرالله بعد از شهادتش گفت: اگر ما در جنگ 33 روزه موفق شدیم، به کمک موشک های ساخته شده توسط ایشان است.... هر زن شیعه ای که با امنیت در خیابان های لبنان قدم می زند، مدیون حاج حسن و به برکت امثال حاج حسن طهرانی مقدم است.
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر