معرفی کتاب مادر خلقت (چهل حدیث از حضرت زهرا سلام الله علیها)

​در این کتاب چهل حدیث از حضرت زهرا سلام الله علیها توسط اداره امور فرهنگی آستان قدس رضوی ترجمه و تدوین شده است.​

معرفی کتاب مادر خلقت (چهل حدیث از حضرت زهرا سلام الله علیها)

در روايات، تأكيد فراواني برحفظ احادیث پیامبر(ص) و اهل بیت آن حضرت شده است. و حفظ و انتقال احاديث، ارج و اهميتي فراوان يافته و پاداش بهشت براي آن مقرر گرديده است.

حفظ چهل حدیث، مورد پیامبر اعظم(ص) و توجه و یژه عالمان دینی بوده است، به گونه اي که کتاب های اربعین حدیث، مجلدات قابل توجهي از آثار عالمان بزرگ ديني را به خود اختصاص داده و امام راحل(ره) نيز با نگاشتن كتاب اربعين به اين مهم اهتمام ورزيده اند.

اداره امور فرهنگي آستان قدس رضوي با توجه به اين مهم بر آن شد كه اربعيني از سخنان حضرت زهرا(س) را در مجموعه اي كوچك، به پيشگاه دوستداران و پيروان آن حضرت، تقدیم کند تا مؤمنان از خورشید پر فروغ اندیشه ی آن حضرت، خوشه هاي نور بچينند و از فروغ عالم آراي آن، بهره ور گردند. و در ذيل احاديث، اشعاري با نگاه به سخنان آن حضرت آورده شده است.

در این کتاب چهل حدیث از حضرت زهرا سلام الله علیها توسط اداره امور فرهنگی آستان قدس رضوی ترجمه و تدوین شده است. و در ذیل هرکدام از احادیث شعری هم از دو شاعر علی اصغر دلیلی صالح و زینب مسرور آورده شده است.

عناوین احادیث کتاب عبارتند از:

کلمه ی حسنی، ارتباط با خدا، جایگاه پاکی ها، دلیل های روشن، وارثان انبیاء، حج، امامت، روزه، صله ی رحم، اطاعت از اهل بیت(ع)، صبر، شرک، وفای به نذر، نیکی به پدر و مادر، جهاد، امر به معروف، همسایه داری، درخت جهنم، درخت بهشت، بندگی دانشمندان، لشکر ظلم، فروتنی، شیعه، مرض بخل، نیکوکار بردبار، حیا، بهترین های بهشت، سعادت حقیقی، همراهی و همدلی، تربیت فرزند، غدیر خم، عبادت های خالصانه، همسایه، در خدمت حضرت حق، مادر، رضایت خداوند، مَثَل امام، خیر زنان، پاداش خوش رویی، اعتراف

علی کفشگر فرزقی

لینک دانلود


مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر