«مشق خوب» عنوان اثری است که به کوشش «سیدنوید برکچیان» گردآوری شده و نوشته «فرزانه خوش ‌آهنگ»، «فاطمه خلخالی» و «علی موسی ‎زاده» است که سعی دارد توجه نوجوانان را...

معرفی و دانلود کتاب مشق خوب؛ داستان‌نامه رضوی برای نوجوانان

معرفی و دانلود کتاب مشق خوب؛ داستان‌نامه رضوی برای نوجوانان

«مشق خوب» عنوان اثری است که به کوشش «سیدنوید برکچیان» گردآوری شده و نوشته «فرزانه خوش ‌آهنگ»، «فاطمه خلخالی» و «علی موسی ‎زاده» است که سعی دارد توجه نوجوانان را به گوشه‌ هایی از شخصیت امام رضا علیه السلام جلب کند.

داستان ‎های کتاب به ‎گونه ‌ای انتخاب شده است تا در مجموع تصویری کلی از تاریخ زندگی امام هشتم علیه السلام به مخاطب نوجوان بدهد؛ در تصویرگری داستان ‎ها بنا بر این بوده که جزئیات بیشتری به تصویر درآید تا تخیل نوجوان را به داستان ‌پردازی درباره آن جزئیات دعوت کند و به‎ این ترتیب آنان بتوانند برای تصویر هر قصه با توجه به محور آن، داستان بگویند.

در این کتاب بعد از هر داستان دو صفحه خالی در نظر گرفته شده که این صفحه ‎ها می‎تواند به عنوان دفتر نقاشی یا یادداشت نوجوانان و حتی کتاب داستانی باشد که آنان نوشته ‌اند.

در مقدمه این کتاب آمده است که نوجوانان می ‌توانند داستان ‎ها یا نقاشی ‎های خود را برای معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی بفرستند تا شاید کتاب بعدی، مجموعه ‎ای از این داستان ‎ها باشد.

انتشارات آستان قدس رضوی این اثر 112 صفحه‌ای مصور را در قطع رقعی در تیراژی معادل 1000 نسخه چاپ کرده و به قیمت 100 هزار ریال در دسترس مخاطبان و علاقه ‎مندان قرار داده است.

فهرست عناوین کتاب:

او می ‌آید... - آن‌ها را نجات بده - چطور خبر داشت؟ - نخواستم خجالت بکشد - میهمان حبیب خداست - باید این را بگویند - خیلی مهم است - خیلی بیشتر از این ‌هاست - باید به خراسان بروم - بلندبلند گریه کنید - همه با هم برابریم - ما شرط آن هستیم - دعای تو مستجاب شد - از عصبانیت قرمز شد -شما را مجبور کرده بودند - تازه فهمیدم - او همچنان جیغ می‌ کشید - از برکت دعای اوست -من معصومه‌ ام - فقط سه دانه انگور - کار، کار خودش است - ضامن آهو...

گزیده ای از متن کتاب:

نسیم خنکی لابه لای شاخه های درختان باغ می وزید و بر گ ها را تکان می داد. گنجشکان از روی شاخه ها می پریدند و آواز می خواندند. سلیمان نشسته به تنۀ درختی تکیه داده بود و به صحبت های امام گوش می داد؛ یک دفعه امام سخنانش را قطع کرد...


منبع: مناشر(پایگاه اطلاع رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی) و کتاب مشق خوب

دانلود کتابمطالب مرتبط