کتاب «نشانی بهشت» گلچینی از احادیث امام رضا علیه السلام که در مجموع چهل حدیث و درس زندگی است.

معرفی  و دانلود کتاب نشانی بهشت چهل درس زندگی از نگاه امام رضا(ع)

معرفی و دانلود کتاب نشانی بهشت چهل درس زندگی از نگاه امام رضا(ع)

بی تردید کاوش در سرچشمه های نور اهل بیت علیهم السلام و بازخوانی سیره و آموزه های آن بزرگواران در روزگار ما خدمتی بزرگ به انسانیت است خدمتی که فراتر از آن، خدمتی متصور نیست و از این روی بر تمامی کسانی که دل آنان برای انسان می تپد فرض است که با ژرف اندیشی و ژرف کاوی در معارف اهل بیت علیهم السلام گوهرهای ناب و آموزه های رهایی بخش این گنجینه ی عظیم و الهی را استخراج کنند و به بشر تشنه و جگر سوخته ی عصر حاضر ارائه نمایند.

کتاب «نشانی بهشت» به کوشش حسین علوی مهر نوشته و توسط اداره امور فرهنگی آستان قدس رضوی تهیه و تدوین و به چاپ رسیده است.

این کتاب گلچینی از احادیث امام هشتم علی بن موسی الرضا علیه السلام است که در مجموع چهل حدیث و درس زندگی است، این احادیث در موضوعات متنوعی از جمله دین شناسی، عقاید، زندگی و رفتار با خانواده، اخلاق فردی و اجتماعی، احکام و فلسفه آن با شرح کوتاهی مورد بحث قرار گرفته است.

برخی عناوین کتاب عبارتند از:

حقیقت ایمان - حسن ظن به خدا - گریه بر امام حسین علیه السلام - برنامه های اساسی زندگی - مهربانی با خانواده - اندوه زدایی از قلب ها - ثروت و انگیزه های جمع آوری آن - کمت خواندن سوره حمد در هر نماز - چرا ارث زن نصف مرد است؟ و ...

گزیده ای از متن کتاب:

امام رضا علیه السلام فرمودند: «هیچ بنده ای به حقیقت ایمان نمی رسد مگر این که دارای سه ویژگی باشد: شناخت در دین، برنامه ریزی صحیح در زندگی، شکیبایی بر سختی ها و ناگواری های زندگی.

انسان مسلمان باید در هزینه زندگی برنامه ریزی خوب داشته باشد. هزینه زندگی را با نیازهای خود و خانواده تنظیم کند و بهترین راه میانه روی و اعتدال در مخارج زندگی است.

علی کفشگر فرزقی

منبع: نشانی بهشت، حسین علوی مهر

دانلود کتاب


مطالب مرتبط