این کتاب تلاش می‌ کند تا پرسش ‌ها و ابهام ‌های تاریخی شما را از نگاه هشتمین امام همام جواب دهد

معرفی و دانلود کتاب چهره‌ ها و روزها: روایت‌ های تاریخی در نگاه امام ‌رضا علیه السلام( پرسمان رضوی6)

معرفی و دانلود کتاب چهره‌ ها و روزها: روایت‌ های تاریخی در نگاه امام ‌رضا علیه السلام( پرسمان رضوی6)

مجموعه کتاب‌ های پرسمان رضوی برای آشنایی زائران و مجاوران با زندگی و سیره حضرت رضا علیه السلام به کوشش محمد باقر پورامینی نوشته و توسط معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی تهیه و منتشر شده است.

شخصیت ‌های بزرگ و روزهای سرنوشت ‌ساز در تاریخ شکوهمند انبیا و اوصیای الهی، از ارکان مهم شکل ‌گیری تحولات تاریخی است که آشنایی با آن در کنار شناخت اماکن مهم تاریخی، برای همگان جذاب و درس‌ آموز و رهنمون ‌بخش است؛ به‌ ویژه اگر گزارش‌ های تاریخی از شخصیتی همچون امام‌ رضا علیه السلام روایت شده باشد. «چهره‌ها و روزها» برآمده از این گنجینۀ پرافتخار است.

جلد ششم کتاب با عنوان «چهره ‌ها و روزها: روایت‌ های تاریخی در نگاه امام ‌رضا علیه السلام» تلاش می‌ کند تا پرسش ‌ها و ابهام ‌های تاریخی شما را از نگاه هشتمین امام همام جواب دهد و ضمن اشاره به تاریخ انبیا و پیامبر اکرم و اهل ‌بیت علیهم السلام، از برخی روزها و اماکن و چهره‌ های تاریخی، نکاتی تقدیم شما بدارد تا علاقه ‌مندیِ تاریخ‌ دوستان را پاسخی درخور باشد.

این کتاب در شش فصل به شرح زیر آمده است:

1.تاریخ انبیا. 2. تاریخ پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله. 3. تاریخ اهلبیت علیهم السلام.4. روزهای تاریخی. 5.اماکن تاریخی. 6. اَعلام تاریخی

گزیده ای از پرسش ها:

علت واقعی خروج آدم علیه السلام از بهشت چه بود؟ ویژگی درختی که آدم و حوا از آن خوردند و سبب خروجشان شد، ‌چه بود؟

فرزندان آدم علیه السلام چگونه ازدواج کرده ‌اند؟ آیا واقعاً برادر و خواهر، با هم ازدواج کرده ‌اند؟

امام‌ رضا علیه السلام چه توصیفی از زندگی حضرت یوسف علیه السلام ارائه فرموده ‌اند؟

سیما و جمال پیامبر صلی الله علیه و اله بسیار دلربا و زیبا بوده است. امام‌ رضا علیه السلام این شمایل را چگونه توصیف کرده ‌اند؟

علی کفشگر فرزقی

منبع: پرسمان رضوی

لینک دانلود کتاب

لینک دانلود مجموعه 7 جلدیمطالب مرتبط