نجات مجروحین

مهدی صابری یکی از شهدای افغانستانی مدافع حرم بود. او فرمانده گروهان حضرت علی اکبر(ع) نیروی مخصوص تیپ فاطمیون بود. مهدی صابری بعد از شهادت به قم منتقل شد و...

نجات مجروحین

مهدی صابری یکی از شهدای افغانستانی مدافع حرم بود. او فرمانده گروهان حضرت علی اکبر(ع) نیروی مخصوص تیپ فاطمیون بود. مهدی صابری بعد از شهادت به قم منتقل شد و در بهشت معصومه(س) این شهر به خاک سپرده شد. پیکر مطهر او به‌همراه سه تن دیگر از شهدای تیپ فاطمیون که این روزها مقاومت آنان آوازه‌ای جهانی پیدا کرده است، همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تشییع شد.

اخیراً وبلاگی به نام این شهید راه‌اندازی شده و در آن برخی خاطرات از این شهید منتشر می‌شود. در یکی از مطالب این وبلاگ، خاطره‌ای وجود دارد که به‌روایت یکی از همرزمان شهید و به‌قلم خواهر شهید صابری منتشر شده است و در ادامه می‌آید، این خاطره‌ به توصیف شجاعت و دلیری شهید صابری می‌پردازد:

به‌قطع و یقین شهید مهدی صابری فرمانده گروهان خط‌شکن علی اکبر علیه السلام یکی از شجاع‌ترین و دلیرترین فرماندهان میدانی تیپ فاطمیون بود. در یکی از عملیات‌ها دشمن تکفیری با موشک‌های بسیار پیشرفته کورنت و تاو نسل ۲ (اهدایی اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها به جبهه النصره و ارتش آزاد) ادوات زرهی را در شهر حلب به آتش می‌کشید، به همین علت هم هیچ تانک و نفربری جرأت مانور قدرت در آن عملیات را نداشت.

این وضع را به آقا مهدی اطلاع می‌دهند که عده‌ای از رزمندگان فاطمیون زخمی شده‌اند و به‌دلیل آتش سنگین دشمن و از جمله استفاده از موشک‌های هدایت شونده تاو، امکان جابه‌جایی مجروحین وجود ندارد.

این فرمانده جوان و شجاع بدون تردید و محافظه‌کاری‌های مرسوم، سراغ یک نفربر می‌رود و با علم به اینکه ممکن است به‌راحتی مورد اصابت موشک قرار گیرد و زنده زنده در آتش بسوزد، وارد آتش میدان دشمن می‌شود و تک و تنها به‌سراغ مجروحین می‌رود و آن‌ها را یکی یکی سوار نفربر می‌کند و به‌سلامت بیرون می‌آید.

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید

سلام.خداقوت

۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۳
0 0

خیلی مطالب وخاطرها.بسیارعالی.وبرادرکوچکتان هم جزء کوچکی ازاین بزرگواران وعزیزان بودم.وخاطرات بسیار.

پاسخ دهید
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر