وعده گاه رزق الهی

زمین وعده گاه رزق و روزی الهی است.

وعده گاه رزق الهی

در فصل بهار حتما به دامن طبیعت رفته اید؛درختان را دیده اید،که چه سخاوتمندانه زیبایی هایشان را به نمایش می گذارند. شکوفه های نازک ،بر شاخه های درختان دلبری می کنند و چشمان هر بیننده ای را به خود مجذوب! رودها خروشان و پرقدرت به پیش می روند، تا سبزی و زیبایی را در همه جا انتشار دهند.
نسیم خنک صبحگاهی دل انگیز ترین قسمت بهار است. تابستان که از راه می رسد، درختان کمی از شکوه و جلالشان کاسته می شود وسنگین و سر به زیر می شوند،چون پربارند و پر میوه!
میوه های تابستان تنوع بی نظیری از رنگ ها و مزه هاست.آبدار و شیرین، بزرگ و کوچک ،ترش و ملس.
ترکیبی از بهترین و بی نظیرترین نعمت های خدا بر زمین. نشانه ای از بهشت خدا در زمین.
در پاییز، زمین کمی خسیس می شود. درختان از جلوه گری می افتند و رنگ می بازند؛ آسمان ولی پر روزی می شود و می بارد، بر زمینی که باز باید سبز و بالنده شود. زمستان فصل رفع خستگی است.
درختان در زمستان سر به زیر انداخته و خشک و خاموش می شوند و به خواب آرام فرو می روند، زمین ولی هنوز درتکاپوست. زمین آب ها را در خود ذخیره می کند و امانتدار این میراث ارزشمند است.آنچه در همه فصل ها زنده است و زندگی می دهد، زمین است. زمینی که سرشار از نعمت ها و برکات است.
﴿هُوَ الَّذِي جَعَلَ لَكُمُ الْأَرْضَ ذَلُولًا فَامْشُوا فِي مَنَاكِبِهَا وَكُلُوا مِنْ رِزْقِهِ وَإِلَيْهِ النُّشُورُ﴾[1] ؛«او آن خدایی است که زمین را برای شما نرم و هموار گردانید پس شما در پست و بلندی‌های آن حرکت کنید و از روزی او خورید و (بدانید که) بازگشت همه خلایق به سوی اوست.» زمین با تمام عظمتش در خدمت انسان هاست و رام و تسخیرشان. زمین برکتش را به انسان ها ارزانی می دارد. از هر بذری که بر آن بریزید، هفتاد خوشه درو می کنید. زمین وعده گاه رزق روزی الهی است.
﴿وَمَا مِنْ دَابَّةٍ فِي الْأَرْضِ إِلَّا عَلَى اللَّهِ رِزْقُهَا﴾[2]« و هیچ جنبنده در زمین نیست جز آنکه روزیش بر خداست» این وعده الهی است، که خداوند به بندگانش داده و خداست عهد کننده ای که به عهدش وفادار است .
سمیرا ثباتی مقدم


--------------------------------------
پی نوشت ها:
1-ملک ، 15 .
2- هود، 6 .

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر