وفای به عهد شهیدان

جانبازان‌ عزیز که‌ سلامت‌ خود را فدا کرده ‌اند و اسیران‌ آزاده‌ و سربلند که‌ سالیانی‌ از آزادی‌ خود را مایه‌ گذاشته ‌اند، و خانواده‌ های‌ این‌ همه‌، که ‌انواع‌ رنج ها را در راه‌ خدا به جان‌ خریده ‌اند

وفای به عهد شهیدان

در سالگرد هفته‌ ی‌ دفاع‌ مقدس‌، هیچ‌ چیز شایسته‌ تر از آن‌ نیست‌ که‌ یاد و نام‌ گرامی‌ شهیدان و فداکاران‌ راه‌ خدا را بزرگ‌ بداریم‌، آنان‌ که‌ به عهد و پیمان‌ خود با خدا و با امام‌ عزیز وفا کردند و هستی‌ خود را به میدان‌ آورده‌، صادقانه‌ از حریم‌ اسلام‌ و نظام‌ اسلامی ‌دفاع‌ نمودند و به بهای‌ نثار جان‌ خود خطر دشمن‌ را از انقلاب‌ و میهن‌ عزیز،دور ساختند.
اینها جاودانگان‌ تاریخ‌ ما و ستارگان‌ اسلامند، هر چیزی‌ با گذشت‌ زمان‌ کم‌رنگ‌ و بی‌اثر می ‌شود و اینان‌، همچون‌ همه‌ ی‌ شهیدان راه‌ خدا،روزبه روز در چشم‌ اهل‌ دل‌ و در متن‌ تاریخ‌ ما، برجسته‌ تر و درخشان تر می‌گردند.رحمت‌ خدا بر آنان‌ و درود و دعای‌ بندگان‌ صالح‌ خدا نثار تربت‌ آنان ‌باد.

جانبازان‌ عزیز که‌ سلامت‌ خود را فدا کرده ‌اند و اسیران‌ آزاده‌ و سربلند که‌ سالیانی‌ از آزادی‌ خود را مایه‌ گذاشته ‌اند، و خانواده‌ های‌ این‌ همه‌، که ‌انواع‌ رنج ها را در راه‌ خدا به جان‌ خریده ‌اند، همگی‌ در صفوف‌ مقدم‌ این‌ جایگاه‌ ارزشی‌، و پشت‌ سر شهیدان والا مقام‌ ما قرار دارند. این‌ فداکاری های‌ بزرگ‌ در کنار حضور مستمر رزمندگان‌ ملت‌ ما در جبهه‌ های‌ گوناگون‌ کارزار انقلابی‌، توانسته‌ است‌ اسلام‌ را سربلند، و دست‌ بیگانگان‌ را از میهن‌ ،کوتاه ‌و ایران‌ را بلند آوازه‌ و آبرومند سازد.
این‌ مجاهدت ها توانسته‌ است‌ راه‌ ملت‌ایران‌ را به سوی‌ هدف های‌ متعالی‌ اسلام،‌ بگشاید و در دنیای‌ تاریک‌ و اسیر مادیت‌ و شهوت‌، دریچه‌یی‌ به معنویت‌ به روی‌ او باز کند و به او عزت‌ وشخصیت‌ ببخشد.

پاسداری‌ از خون‌ شهیدان و احترام‌ به زحمات‌ ده ساله ‌ی‌ ملت ‌بزرگ‌ ما در آن‌ است‌ که‌ روزبه روز حرکت‌ ما در راه‌ اسلام‌، سریعتر و صحیح تر گردد و جامعه‌ ی‌ ما و مردم‌ ما و همه ‌ی‌ دستگاه های‌ ما در اعمال‌ و رفتار به‌اسلام،‌ نزدیک تر شوند، تکریم‌ شهیدان به آن‌ است‌ که‌ این‌ ملت‌ هرگز در برابر سلطه ‌گران‌ مستکبر سر خم‌ نکند و به وسوسه‌ی‌ دشمنان‌ عظمت‌ اسلام‌، تسلیم ‌نگردد.

پیمودن‌ این‌ راه‌ است‌ که‌ عزت‌ و کامیابی‌ دنیا و فلاح‌ و سربلندی‌ آخرت‌ را نصیب‌ ملت‌ ما و همه‌ی‌ مسلمین‌ خواهد ساخت‌ و دست‌ شیطان های‌ گوناگون‌ خواهد برید.

از خداوند متعال‌ علو درجات‌ شهیدان عزیز و شادی‌ ارواح‌ طیبه ‌ی‌آنان‌، و نیز تعالی‌ روح‌ مطهر امام‌ شهیدان و آزادگان ‌قدس‌سره‌ ، و همچنین‌ شفای‌ جانبازان‌ و بازگشت‌ سریع‌ اسیران‌ و مفقودالاثرها را مسألت‌ می ‌نمایم‌ و امیدوارم‌ همه‌ ی‌ ملت‌ ایران‌ مورد توجهات‌ حضرت‌ ولی ‌الله‌ الاعظم روحی‌ فداه‌ و مشمول‌ دعای‌ مستجاب‌ آن‌ حضرت‌ باشند. والسلام‌ علیه‌ و علی‌ آبائه‌الطاهرین‌.

سید علی‌ خامنه‌ای‌

1370/7/4

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر