آمریکایی ها سالهاست ایران را به حمایت از تروریسم متهم می کنند. آمریکایی که بزرگترین پشتیبان و حامی اسرائیل به عنوان رژیمی غاصب و جنایتکار است. آمریکایی ها رکورد استفاده از حق وتو را برای حمایت از جنایات اسرائیل شکسته است.

ولایات متحده اسرائیل

ولایات متحده اسرائیل

بسیاری از ما این جمله را از مقامات آمریکایی زیاد شنیده ایم، که #ایران دست از حمایت از تروریسم در منطقه بردارد و یا حتی جالب تر اینکه ملت ایران، ملتی تروریست است.

همه این ادعاهای مقامات آمریکایی علیه ایران در حالی است که آمریکا، اسرائیل را شریک راهبردی خود می داند و امنیت آن را خط قرمز خود محسوب می کند و حتی بتازگی نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از کمک ها و حمایت های بی دریغ مقامات آمریکا از رژیم صهیونیستی تشکر و قدر دانی کرده اند. تا انجا که به گفته روزنامه فارین پالیسی، ترامپ رئیس جمهور با ادب و انسان دوست آمریکا امروز محبوب قلب اسرائیل است. البته این مختص ترامپ نیست، روسای جمهور پیشین آمریکا همچون ترومن، آیزنهاور، کندی، جانسون به صهیونیست بودن خود افتخار می کردند.

البته باید توجه کرد که #اسرائیل از منظر آمریکایی ها، کشوری تروریست محسوب نمی شود بلکه رژیم مظلوم و بی پناهی است که مورد تجاوز دیگر کشورها قرار گرفته است و نیاز به حمایت و کمک دارد. این فلسطینیان هستند که این سرزمین را غصب کرده اند و هرورز جنایتی را علیه آنان مرتکب می شوند. این کشورهای دیگر خاورمیانه هستند که تاکنون چندین جنگ نظامی را علیه اسرائیل به راه انداخته اند. این فلسطینیان هستند که در دنیا به کودک کشی و جنایت علیه بشریت شناخته می شوند.

نگاهی به لیست پرو پیمان حمایت های بی دریغ ایالات متحده آمریکا از اسرائیل، بخوبی نشان می دهد که کدام کشور از تروریسم درسطح منطقه و دنیا حمایت می کند.

آمریکا رکورد دار وتوی قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در حمایت از اسرائیل است. این کشور 43بار از وتو برای جلوگیری از محکوم شدن اسرائیل در قبال جنایات و اشغال فلسطین در شورای امینت سازمان ملل بهره برده است.

شاید حتی خود مردم آمریکا هم از این حجم گسترده حمایت از اسرائیل بی خبر باشند و ندانند که چگونه در حال کمک به این رژیم اشغالگر هستند.

برای مثال، ریچارد کوتیس سردبیر نشریه (گزارش واشینگتن) چاپ آمریکا در ژانویه سال 2011 گزارشی از کمک های نجومی ایالات متحده آمریکا به رژیم اشغالگر قدس راافشا می کند. او می نویسد:

«هر اسرائیلی بطور میانگین 14630 دلار کمک از آمریکا دریافت کرده است. مالیات دهندگان آمریکایی در طول نیم قرن گذشته 8/134 میلیارد دلار برای کمک به اسرائیل متضرر شده اند. از سال 1992 تاکنون هر ساله 2میلیارد دلار بصورت وام های تضمینی به اسرائیل پرداخته شده است که به کمک های بلا عوض تبدیل شده است. با نفوذ لابی های قدرتمند یهودی در واشنگتن، همه وام های اعطایی به اسرائیل به بلاعوض تبدیل شده و هیچ گاه به خزانه بر نمی گردد.»

علاوه بر این حمایت ها، (فردریک.اچ.گارو) نویسنده آمریکایی در کتاب (علیه تروریسم) صفحات تصویر دیگری از حمایت های شگفت آور آمریکا از اسرائیل را ارائه می دهد، او در بخشی از این کتاب می نویسد:«آمریکا تقریبا همیشه از ارتکاب آشکار تروریسم دولتی توسط اسرائیل چشم پوشی کرده است و می توان بیان کرد که هیچ حرفی از تسلیحات هسته ای این رژیم در واشنگتن و رسانه های آمریکایی به میان نمی آید.»

فردریک گارو با اشاره به کمک های گسترده نظامی #ایالت_متحده_آمریکا به اسرائیل، درباره نامحدود بودن این کمک ها می نویسد:«پیشرفته ترین جنگ افزارها و اطلاعات جمع آوری شده توسط سازمان سیا به مقامات اسرائیل تحویل شده است. اسلام گرایان دنیا متفق القول، آمریکا را شریک جنایات تروریسم دولتی اسرائیل می دانند.... حمایت از اسرائیل نه تنها حد و حدودی ندارد بلکه با شتاب فزاینده ای از فاز دیپلماتیک به فازهای نظامی و اقتصادی توسعه پیدا کرده در نهایت حمایت جانب دارانه تام و تمام از زرادخانه های هسته ای رژیم صهیونیستی را در پی داشت.ص42-51»

این حمایت های مادی و معنوی ایالات متحده آمریکا از اسرائیل هیچ پایانی را متصور نیست، بطوری که سناتورهای آمریکایی در ژوئیه2018 لایحه‌ ای را به تصویب رساندند که کمک نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی از ۳.۸ میلیارد دلار فراتر رود و تا 10 سال این پرداخت ها ادامه داشته باشد. این میزان برای هر خانواده اسرائیلی حدود ۲۳ هزار دلار در هر سال می‌شود.

ژنرال سابق اسرائیل (متی پلد) و عضو کنست رژیم صهیونیستی، گستردگی این کمک ها را اینگونه بیان می کند، «بسیاری از فرماندهان ارتش اسرائیل بر این باورند كه کمک هاي مالي و نظامی ایالات متحده آمریکا کمی بیش از یارانه آمریکا به تولید کنندگان اسلحه داخلي آمریکا مي باشد.»


مطالب مرتبط