همزمان با بیست و سوم ذی ‌القعده، وی‍ژه برنامه ‌های روز زیارتی امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می ‌شود.

ویژه برنامه ‏‌های روز زیارتی امام رضا(ع)

ویژه برنامه ‏‌های روز زیارتی امام رضا(ع)

از سوی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی حجت ‌الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی اعلام شد:

مراسم ویژه روز زیارتی مخصوص حضرت رضا(ع) روز دوشنبه 15 مردادماه ماه مصادف با 23 ذیقعده از ساعت 17:30 در صحن‌ جامع رضوی بر پا می ‎شود.

حسینی با اشاره به آثار زیارت امام رضا(ع) گفت: زیارت این امام همام اثرات بسیار زیادی بر روی زندگی مردم دارد، با حضور در کنار بارگاه ایشان تمام غم و اندوه از وجود انسان زدوده می ‌شود، بنابراین باید در راستای ارتقای معرفت زائران، ظرفیت ‌سازی شود.

وی با اشاره به برنامه‌ های آستان قدس رضوی در روز 23 ذی القعده، گفت: ویژه برنامه‎های روز زیارتی امام هشتم(ع) با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز می ‌شود و پس از آن حجت ‌الاسلام سیدحسین مؤمنی، استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی می ‎پردازد.

وی افزود: در ادامه این مراسم سعید حدادیان؛ مداح اهل بیت(ع) به مرثیه ‌سرایی خواهد پرداخت و پس از آن زیارت جامعه کبیره قرائت می ‌شود. حسینی با بیان اینکه همه ‌ساله در حرم مطهر برنامه ویژه ‌ای در این روز برگزار می ‌شود، تصریح کرد: در روز 23 ذی ‌القعده به زیارت حضرت رضا(ع) از نزدیک و دور تاکید شده و همچنین بنا به روایتی شهادت حضرت رضا(ع) در این روز واقع شده است. وی ادامه داد: به مناسبت بيست و سوم ذی ‌القعده ويژه برنامه «قرار زيارت» نیز تدارک دیده شده است، در این برنامه در هشت مکان حرم امام رضا(ع) در ساعت‎ های مختلف زیارت جامعه کبیره قرائت می ‎شود.

یادداشت: علی کفشگر فرزقی

منبع: آستان نیوز


مطالب مرتبط