يك شهادت با پنج تركش براي آمريكا

زندگي سردار را شايد بتوان به شيوه هاي مختلف نوشت و تحليل كرد اما اين يادداشت به ابعاد يك شهادت مي پردازد.

يك شهادت با پنج تركش براي آمريكا

ترور!

ترور كشته شدن در صحنه جنگ نيست و از روي استيصال است. ترور در همه جاي دنيا محكوم است و خوي وحشي گري تنها صفتي است كه مي تواند آن را توجيه كند. فرمانده اي كه چهل سال در نبرد بود و در عرصه هاي مختلف رودرروي استكبار قرار گرفت و روز به روز آمريكا و ايادي اش را سرافكنده تر مي كرد و شهادتش هم پيامي بود به دنيا كه آمريكا كيست و من چهل سال با چه تفكري مبارزه مي كردم.

نيمه شب!

يكي از جمله هايي كه اين روزها به حق دست به دست شده اين بود كه بنويسيد ما در خواب ناز بوديم و او رفت. آري زمان شهادت حاج قاسم سليماني هم خودش حرف ها دارد. وقتي مردم كشورت در خواب ناز هستند، تو كيلومترها آن طرف تر براي امنيت مردمت جانت را فدا مي كني. مردمي كه از صبح و با شنيدن خبر شهادتت مثل پدر از دست داده ها اشك مي ريزند و مويه مي كنند.

در خاك عراق!

يكي از اعضاي نيرو قدس مي گويد چندي پيش حاج قاسم در جلسه اي گفت حاضرم هزار بار در عراق شهيد شوم ولي در ايران نه. حاج احمد متوسليان هم چنين جمله اي دارد، حاج همت نقل مي كند يك روز داشتيم با حاج احمد در تهران جايي مي رفتيم كه ايشان در ماشين با صراحت تمام گفت: من به دست شقيترين دشمنان خدا به شهادت مي رسم. از ايشان پرسيدم كه منظور شما چه كساني است؟! فرمود: رژيم صهيونيستي؛ البته اين گفتگو پيش از اعلام رسمي مأموريت به حاج احمد اتفاق افتاد.

براي حاج قاسم مهم بود كه در ايران شهيد نشود، زيرا دو پيام بزرگ داشت، يكي اينكه نشان از حصول امنيت و اقتدار در مرزها داشت و همين هم شد، دوم اينكه رسوايي نمادي باشد براي اينكه جبهه مقاومت مرز نمي شناسد و همين هم شد و حالا جبهه مقاومت در هر جاي عالم حاج قاسم را فرزند خود مي داند.

جبهه مقاومت مرز نمي شناسد و حالا جبهه مقاومت در هر جاي عالم حاج قاسم را فرزند خود مي داند

تير خلاص!

حاج قاسم در دوران حياتش به بسياري از اهداف نظامي در راستاي جبهه مقاومت و مبارزه با استكبار رسيده بود، حالا خدا اجر مجاهدت هايش را در شهادتي قرار داد كه غرب را در چالشي وحشتناك قرار دهد، تمام شبكه هاي دنيا با آن همه سبعيت و وحشي گري نمي توانند اين ظلم را منكر باشند و زمينه براي شكست قطعي آمريكا در منطقه فراهم شد و به قول تحليل گر روزنامه واشنگتن شهادت حاج قاسم، اهداف حاج قاسم را سال ها جلو انداخت. شهادتي كه تير خلاص بر چهارهزارميليارد دلار هزينه مالي و تعداد بيشماري كشته در باتلاق عراق و سوريه براي آمريكا داشت.

وحدت!

در روزهايي كه بعضي از كفتارهاي خارج نشين و نوچه هايشان در داخل كشور بر طبل تفرقه مي كوبيدند شهادت يك انسان آزاده كه همه مردم ايران را فرزند خود مي دانست طنين وحدت بود. وحدتي كه حالا به نفرت از ظلم و استكبار تبديل شده و نشان داده مردم ايران با مسوولي كه جان بركف است حسابشان پاك است. بعد از رحلت امام راحل تا به حال اين چنين مردم ايران سوگوار نشده بودند. آنها پدري از دست دادند كه خالصانه دوستشان داشت.

شهادتت مبارك فرمانده

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر