پاسخ عرض حاجت به محضر امام رضا علیه السلام

راوی: حجت الاسلام غرویان (امام جمعه نیشابور) حجت الاسلام حائری، فرزند آیت الله حائری (مؤسس حوزه علمیه قم) برای زیارت به مشهد می آید. قصد ده روز اقامت در مشهد...

پاسخ عرض حاجت به محضر امام رضا علیه السلام

راوی: حجت الاسلام غرویان (امام جمعه نیشابور)
حجت الاسلام حائری، فرزند آیت الله حائری (مؤسس حوزه علمیه قم) برای زیارت به مشهد می آید. قصد ده روز اقامت در مشهد را داشته است که در این بین، به دلیل حادثه ای که رخ می دهد موجودی پول ایشان تمام می شود.
همسرش متوجه نگرانی و اضطراب ایشان شده، سؤال می کند چه اتفاقی افتاده؟ چرا نگرانید؟ می گوید: هزینه سفرمان تمام شده حتی پول بازگشت به قم را هم نداریم، خجالت می کشم این موضوع را به کسی بگویم و از کسی پول بگیرم.
همسرش می گوید: غصه نخورید؛ النگوهای دست مرا به بازار ببرید و بفروشید تا خرج سفر را داشته باشیم. می گفت: با احساس حقارت النگوها را به بازار بردم و فروختم. بعد که به حرم مشرف شدم پس از زیارت به امام رضا علیه السلام شرایطم را عرض کردم.
دلم شکست و از حرم خارج شدم. در بین راه که به خانه می رفتم یکی از دوستان را ملاقات کردم، او گفت: فلان عالم ارجمند از عراق آمده اند و منزل آیت الله میلانی هستند. من سالها بود که می خواستم ایشان را ببینم اما میسر نمی شد. با خود گفتم: خوب شد همین الان می روم و او را ملاقات می کنم.
به آنجا رفتم آیت الله میلانی در مجلس حضور نداشتند، پرسیدم گفتند: مریض هستند و در اتاق دیگر استراحت می کنند؛ بلند شدم که بیایم فرزند آیت الله میلانی گفت: اگر پدرم را ملاقات کنید خوشحال می شوند و مرا به اتاق استراحت ایشان راهنمایی کرد.
آقای میلانی لطف کرد، بلند شد و نشست. حالش را پرسیدم خیلی خوشحال شد. ضمن صحبت پرسید کی به قم بر می گردید. گفتم: خدا بخواهد بعد از ظهر. چون ایشان مریض بود، نخواستم زیاد بنشینم سریعتر به منزل برگشتم. بعد از ظهر هنگام سوار شدن به قطار فرزند آقای میلانی به بدرقه ما آمد و یک پاکت به من داد، پرسیدم این چیست؟ گفت اندکی پول است و کم و زیاد آن را نمی دانم. وقتی که داخل قطار، پاکت را باز کردم عیناً همان مبلغی بود که النگوهای خانم را فروخته بودم.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر