پناه آهو

من در زمان و اوان جوانی خود بسیار دشمنی و تعصب داشتم به کسانی که به زیارت قبر حضرت رضا می رفتند و لذا برقرار داده بودم سر راه زوار می رفتم و معترض ایشان می شدم ...

پناه آهو

و نیز در عیون است که ابو منصور بن عبدالرزاق گفته است که من در زمان و اوان جوانی خود بسیار دشمنی و تعصب داشتم به کسانی که به زیارت قبر حضرت رضا می رفتند.
و لذا برقرار داده بودم سر راه زوار می رفتم و معترض ایشان می شدم با این که ایشان را برهنه می کردم و هم پول ها و اسباب ایشان را می گرفتم .
تا این که روزی به عنوان شکار برون آمده بودم ناگاه آهویی از دور به نظرم آمد پس تازی خود را برای صید آهو فرستادم ، تازی هم از آن تعقیب کرد اما دیدم آهو پناهنده شد به دیواری که دور قبر حضرت رضا (ع) بود .دیدم آهو کنار دیوار ایستاده و تازی نیز در برابر او ایستاده است و ابدا برای صید آهو پیش نمی رود .
پس من هرچه کردم که آن تازی نزدیک آهو شود و خود را به او برساند نشد و هیچ قدم از قدم بر نداشت لکن که اهو از جای خود که کنار دیوار بود دور می شد تازی به سوی او می رفت و چون آهو تازی را می دید که متوجه او است باز خود را به کنار دیوار می رساند و تازی برمی گشت بالاخره دیدم از سوراخی که به حیاط و دیوار مشهد شریف بود داخل شد .
پس من هم بحائط مشهد یعنی چهار دیواری دور قبر مطهر داخل شدم و آن جا ابو منصور مقری را ملاقات کردم و از او سوال کردم آهویی که الان در این جا آمد چه شد گفت من آهویی ندیدم.
آنگاه رفتم به جانب آن سوراخی که آهو از آنجا داخل شده بود ، اما خود آهو را ندیدم و ندانستم چه شد .
چون این امر پیش آمده شد و این قضیه را مشاهده کردم با خدای خود قرار دادم و نذر کردم پس از این متعرض زوار قبر شریف نشوم ، بلکه به ایشان نیکوئی و احسان کنم.

5a23835aa81ca.jpg

پس از این قضیه حال من چنین بود که هروقت امر مهمی برای من پیش آمد می شد پناه می بردم به این مشهد شریف و زیارت می کردم آن بزرگوار را واز خدای تعالی حاجت را خود را درخواست می نمودم و خدای تعالی حاجت مرا برآورده می فرمود تا اینکه از خدا پسری خواستم و حق تعالی مرا روزی فرمود لکن چون به حد بلوغ رسید کشته شد باز رفتم نزد قبر مطهر و از پروردگار یک پسر دیگر طلبیدم و دوباره پسری به من روزی فرموده است و تاکنون نشده است که من حاجتی را از پروردگار غرت درخواست کرده باشم مگر اینکه خدای تعالی به برکت صاحب مشهد شریف و قبر مطهر به من مرحمت فرموده است.

منبع : کتاب کرامات رضویه


مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر