چه‌طور دخترهای برنده بازنده شدند؟

حتماً می‌دانید یکی از آفت‌هایی که باعث شد بیشتر دخترهای دهۀ شصت هنوز مجرد باشند، همین درس‌خواندن بود.

چه‌طور دخترهای برنده بازنده شدند؟

این روزها دختری نیست که نداند باید درس بخواند! بله تحصیل خوب است، خیلی هم خوب، هرکس هم حق دارد در رشته‌ای که به آن علاقه دارد، درس بخواند؛ ولی این درس‌خواندن باید چطوری باشد؟ چقدر #درس بخوانیم؟ کجا درس بخوانیم؟ به چه قیمتی درس بخوانیم؟ هدفمان از درس‌خواندن چیست و باید چه باشد؟ تا کجا باید درس بخوانیم؟ نگاهمان به اشتغال چیست؟
حتماً می‌دانید یکی از آفت‌هایی که باعث شد بیشتر دخترهای دهۀ شصت هنوز مجرد باشند، همین درس‌خواندن بود. متولدین این دهه که بزرگ شدند، جامعه پر شد از دخترهایی که یکی‌یکی مدارک را می‌گرفتند و پسرهایی که زیر فشار خدمت سربازی و اشتغال و تشکیل زندگی، نتوانسته بودند مثل دخترها درس بخوانند و حالا این دخترهای تحصیل‌کرده، دیگر هیچ‌وقت حاضر نبودند با پسرهای دیپلمه ازدواج کنند!
دختری که دکترا گرفته بود و خواستگار دیپلمه داشت، چه‌کار باید می‌کرد؟ بله می‌گفت؟ اگر جواب بله میداد، جواب دوستانش را چه می‌داد؟ جواب جامعه‌ای که ملاک ‌کفوبودن را تناسب میزان تحصیلات می‌دانست، چطور می‌داد؟ بسنجیم که درس‌خواندن تا کجا برای ما اولویت دارد؟ حواسمان باشد باید در رشته هایی درس بخوانیم که اولویت‌هایمان را خراب نکند و اگر قصد داریم درست زندگی کنیم،رشته‌ای را انتخاب کنیم که با زندگی‌مان سازگاری داشته باشد. دقت کنیم که بعداً می‌خواهیم #مادر شویم و لذت درآغوش‌گرفتن فرزندمان را بچشیم. آیا درسی که می‌خوانیم با این آیندۀ زیبا منافاتی ندارد؟ بله، درس‌خواندن خیلی خوب است؛ ولی حتماً باید حواسمان را جمع کنیم که قرار است چه‌کاره شویم تاخدای ‌ناکرده از همین درس‌خواندن، ضربه نخوریم!
پس باید سراغ رشته‌هایی برویم که در آن‌ها به حضور خانم‌ها نیاز است، یعنی رشته‌های مختص زنان. درس‌خوندن در این رشته‌ها جهاد است؛ چون هم در جامعه مؤثر می‌شویم و هم به زندگی‌مان لطمه وارد نمی‌شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر