چه کارهایی امام زمان علیه السلام را خوشحال می کند؟

مواظب باشیم هنگامی که کارنامه اعمال ما به حضرت نشان داده می شود در آن دروغ، غیبت، بی توجهی به نماز و ... نباشد.

چه کارهایی امام زمان علیه السلام را خوشحال می کند؟

هرکس امام زمان علیه السلام را خوشحال کند، خدا را خوشحال کرده است و چه کاری بزرگ تر از خوشحالی خدا و امام زمان علیه السلام.

امام زمان علیه السلام با کارهایی که ما انجام می دهیم خوشحال شده و یا خدای ناکرده ناراحت می شود، بنابراین هر کاری که می خواهی انجام دهی، اول دقت کن و ببین امام زمان علیه السلام آن کار را دوست دارد و او را خوشحال می کند و یا کاری است که او دوست ندارد.

بچه های با ادب و با تربیت را در مهمانی دیده ای؟

وقتی شربت، شیرینی و شکلات جلوی آن ها گرفته می شود، پیش از آن که چیزی از آن ها بردارد، به پدرش نگاه می کند و از نگاه او می فهمد که بردارد یا نه؟

امام زمان علیه السلام مثل پدر برای همه ماست، هر کاری که انجام می دهیم، اول بدانیم که آیا او راضی است که آن کار را انجام دهیم یا نه؟ که اگر امام زمان علیه السلام راضی باشد، خدا راضی است و سعادت و خوشبختی همین است.

بنابراین، اگر دوستت گفت: این سی دی را بگیر و در خانه تماشا کن، اول از او بپرس، داخل سی دی چیست؟ ممکن است چیزی در آن باشد که امام زمان علیه السلام دوست نداشته باشد تو ببینی، یا اگر تصویر یا فیلمی را خواست برای تو بلوتوث کند، اول آن را کنترل کن، تلفن همراه تو، نشانه شخصیت توست.

مثلاً اگر امام زمان علیه السلام در مقابل تو باشد، می توانی تمام پیامک ها و تصاویر و فیلم های موبایل خود را به حضرت نشان دهی و خجالت نکشی؟

ما به عنوان نوجوان منتظر وظیفه داریم که همیشه رضایت امام زمان علیه السلام را همراه خود داشته باشیم، رضایت ایشان بر هر کاری مقدم است.

به این نکته هم توجه داشته باشیم که کارنامه کارهای ما هر هفته به امام زمان علیه السلام نشان داده می شود و همان گونه که ما نگرانی و ترس داریم تا پدر و مادر از نمره های بد ما در کارنامه خبردار نشوند، بایستی مواظب باشیم هنگامی که کارنامه اعمال ما به حضرت نشان داده می شود در آن دروغ، غیبت، بی توجهی به نماز و ... نباشد.

با خودت فکر کن آیا امام زمان علیه السلام از نماز اول وقت خواندن تو خوشحال می شود یا اینکه در آخر وقت آن هم با عجله بخوانی؟ آیا خوش اخلاق بودن تو با خانواده و دوستان و همسایگان امام زمان علیه السلام را خوشحال می کند یا بد اخلاقی با همه آنان؟

اگر بد حجابی و نگاه به نامحرم امام زمان علیه السلام را ناراحت می کند پس آن ها را انجام نده.

منبع: کتاب بیست پرسش و پاسخ کودکان و نوجوانان درباره حضرت مهدی عجل الله فرجه، محمد یوسفیان، ص 41-42.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر