اگر در ماه های اول زندگی مشترک تان هستید، به همسرتان اجازه دهید هرچه بیشتر شما را بشناسد.

کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی

کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی

مشخصات کتاب:

عنوان: کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی

نویسنده: زهره سپهری شاملو، ملیحه سالاری

ناشر: به نشر

سال چاپ: 1394

هر فردی در روابط خود با دیگری رفتارهایی را بروز می‌دهد که از تأثیرات آن رفتار بر طرف مقابل آگاهی ندارد و معمولاً کلید حل مشکلات نیز همین‌جاست؛ بنابراین برای تجربه داشتن روابط رضایت‌بخش، به افزایش خودآگاهی و ارتقای مهارت‌های ارتباطی نیازمندیم.

و بدون شک یکی از دغدغه های زوج های جوان چگونگی ارتقای میزان رضایتمندی و یا حفظ ان رابطه است.این کتاب به شما کمک خواهد کرد که اصول ناکارامد احتمالی در رابطه تان را که شما را اسیر کرده است دریابید و از ان ها دوری کنید.

در این کتاب به این سوالات پاسخ داده می شود که چرا نیاز به عشق و محبت در روابطی که با دیگران داریم، برآورده نمی شود؟ و چگونه می توان در تغییر روابط با دیگران، سهمی فعالانه داشت؟ این کتاب در پنج فصل تنظیم شده است که عناوین آن به شرح زیر می باشد:

فصل اول: از ظاهر تا باطن یک رابطه؛

فصل دوم: نیازها و اهمیت آن ها؛

فصل سوم: نیازها و جایگاه آن ها در زندگی؛

فصل چهارم: افکار سالم، خود سالم؛

فصل پنجم: الگوی من از جهان اطراف.

از جمله نکات مثبت این کتاب ارائه تکالیفی در بخش های مختلف آن است که به روشن شدن بهتر مطالب کمک می کند و در نتیجه باعث فهم بهتر مطالب، کاربردی کردن و درونی شدن آن ها می شود.

بخشی از کتاب:

اگر در ماه های اول زندگی مشترک تان هستید، به همسرتان اجازه دهید هرچه بیشتر شما را بشناسد. از علایق، آرزوها، توانایی ها، ترس ها و حساسیت های تان برای همسرتان صحبت کنید. صحبت کردن درباره خاطرات کودکی شما، رسوم خانوادگی تان و صدها موضوع دیگر به همسرتان کمک می کند شما را بیشتر و بهتر بشناسد. یادتان نرود که متقابلا شما هم با صبر و حوصله به حرف های همسرتان گوش بدهید و برایش شنونده خوبی باشید.


مطالب مرتبط