اخوان انقلاب اسلامی را فرصتی طلایی می دانست و به حمایت از آن پرداخت. دید مشترکی که میان اخوان و رهبران انقلاب مبنی بر تجدید حیات اسلام بود سبب این حمایت شد.

کمک سرمایه داران اخوان المسلمین به ایران

کمک سرمایه داران اخوان المسلمین به ایران

کمک سرمایه داران اخوان المسلمین به ایران
ملااحمد بهرامی، عضو جماعت دعوت و اصلاح ایران (شاخه اخوان المسلمین در ایران):
موضع رسمی سازمان بین المللی اخوان حمایت از انقلاب اسلامی ایران بود. اولین واکنش اخوان نسبت به انقلاب اسلامی اعزام هیاتی 60 - 70 به سرپرستی محمد قطب برادر شهید سید قطب به قم برای عرض تبریک خدمت امام خمینی بود.
محمد قطب و زینب غزالی خواهر استاد محمدالغزالی شاخص ترین افرادی بودند که در این هیات حضور داشتند. با دولت بازرگان هم دیدار مفصلی داشتند و با مطبوعات هم مصاحبه کردند. اخوان انقلاب اسلامی را فرصتی طلایی می دانست و به حمایت از آن پرداخت. دید مشترکی که میان اخوان و رهبران انقلاب مبنی بر تجدید حیات اسلام بود سبب این حمایت شد.
در همان ایام یکی از معروف ترین تجار اخوان به نام یوسف ندا به ایران آمد و با سرمایه خود به دور زدن تحریم ها علیه ایران کمک زیادی کرد. ایشان حدود 7 میلیون تن آهن خریداری و برای ایران فرستاد.
http://okhowah.com/fa/10085


نه شیعه نه سنی، شیعه خمینی!
حجت الاسلام صادق اخوان:
یک دانشجوی عراقی در سال 58 در مصر بازداشت بود. می گفت در زندان هم سلولی یکی از رهبران سازمان جهاد اسلامی مصر بودم. می خواستند من را از مصر تبعید کنند. رفتم که با او خداحافظی کنم. گفت اگر تو را به عراق بفرستند صدام تو را اعدام می کند. گفتم نه قرار است من را به ایران بفرستند. گفت به ایران که بروی پیش خمینی هم می روی؟ گفتم آرزویش را دارم که بشود. گفت اگر پیش خمینی رفتی این پیغام مرا به او برسان: «الشعب المصری لیس شیعة و لا سنة، بل کلهم شیعتک! ملت مصر نه شیعه هستند و نه سنی. بلکه همه پیرو تو هستند!»
http://okhowah.com/fa/10732


دفاع جانانه یک سنّی از امام خمینی
قلبی حسین رضوی کشمیری از کشمیر هند:
دوستی از اهل تسنن کشمیر داشتم که به شدت انقلابی بود و مدتی را نیز در زندان گذرانده بود. روزی مرا با خود نزد یکی از دوستانش برد که در زندان با او آشنا شده بود. وی نیز اهل تسنن بود اما این شخص نمی دانست که من شیعه هستم. دوست انقلابی ام رو به وی پرسید: نظرت در مورد انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی چیست؟ شخص مذکور در جواب اقدام به تعریف و تمجید از انقلاب کرد. دوستم یک بار دیگر پرسید: تو مگر نمی دانی که امام خمینی مرجع تقلید رافضی هاست؟ با این وجود او را تایید می کنی؟ جواب داد: «رافضی باشد یا نباشد کاری ندارم، من چیزی در این مرد دیده ام که در هیچ کس دیگری در این دوران مشاهده نکردم؛ این مرد همزمان می گوید نه شوروی، نه آمریکا، فقط خدا. این مرد باید خدایی باشد که چنین حرفی می زند. امام خمینی ولو رافضی باشد، مسلمان که هست، من او را خیلی دوست دارم.»
http://okhowah.com/fa/10082


مطالب مرتبط