بسم رب الشهداء و الصدیقین اگر چه خود را بیشتر از هر کس محتاج وصیت و پند و اندرز می‌ دانم، قبل از آغاز سخن از خداوند منّان تمنّا می‌...

وصیت نامه شهید والا مقام

وصیت نامه شهید والا مقام

بسم رب الشهداء و الصدیقین
اگر چه خود را بیشتر از هر کس محتاج وصیت و پند و اندرز می‌ دانم، قبل از آغاز سخن از خداوند منّان تمنّا می‌ کنم قدرتی به بیان من عطا فرماید که بتوانم از زبان یک شهید‌، دست به قلم ببرم؛ چرا که جملات من اگر لیاقی پیدا شد و مورد عفو رحمت الهی قرار گرفتم و توفیق و سعادت شهادت را پیدا کردم، به عنوان پرافتخارآفرین وصیای شهید خوانده می‌ شود.
خدایا تو را گواه می‌ گیرم که در طول این مدّت از شروع انقلاب تاکنون هر چه کردم برای رضای تو بوده و سعی داشتم همیشه خود را مورد آزمایش و آموزش در مقابل آزمایش‌ ها قرار دهم. امیدوارم این جان ناقابل را در راه اسلام عزیز و پیروزی مستضعفین بر متکبّرین بپذیری.
خدایا هر چند از شکستگی‌ های متعدّد استخوان‌ هایم رنج می‌ برم،‌ ولی اهمّیتی نمی‌ دادم؛ به خاطر این‌ که من در این مدّت چه نشانه‌ هایی از لطف و رحمت تو نسبت به آن‌ هایی که خالصانه و در این راه گام نهاده‌ اند، دیده‌ ام.

خدایا،‌ ای معبودم و معشوقم و همه کس و کارم، نمی‌ دانم در برابر عظمت تو چگونه ستایش کنم ولی همین قدر می‌ دانم که هر کس تو را شناخت، عاشقت شد و هر کس عاشقت شد، دست از همه چیز شسته و به سوی تو می‌ شتابد و این را به خوبی در خود احساس کردم و می‌ کنم.

خدایا #عشق به انقلاب اسلامی و رهبر کبیر انقلاب چنان در وجودم شعله‌ ور است که اگر تکه‌ تکه‌ ام کنند و یا زیر سخت‌ ترین شکنجه‌ ها قرار گیرم، او را تنها نخواهم گذاشت.

و به عنوان یک فردی از آحاد ملّت مسلمان به تمامی ملّت خصوصاً مسئولین امر تذکّر می‌ دهم که همیشه در جهت اسلام و قرآن بوده باشید و هیچ مسئله و روشی شما را از هدف و جهتی که دارید، منحرف ننماید.

دیگر این که سعی کنید در کارهایتان نیّت خود را خالص نموده و اعمالتان را از هر شرک و ریا، حسادت و بغض پاک نمایید تا هم اجر خود را ببرید و هم بتوانید مسئولیت خود را آن‌چنان که خداوند، اسلام و امام می‌ خواهند، انجام داده باشید این را هرگز فراموش نکنید تا خود را نسازیم و تغییر ندهیم، جامعه ساخته نمی‌شود.

والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

ابراهیم هادی‌


مطالب مرتبط