یک الگوی موفق

الهام سواد کوه یک الگوی موفق برای همه ی خانم های ایرانی ست. او با تلاش و پشتکار و خلاقیت خود توانسته توی خانه کاری دست و پا کند که هم احساس آرامش می کند و هم منبع درآمد است.

یک الگوی موفق

در روزهایی که بسیاری از زنان کشور در حال گله از وضعیت اقتصادی و شرایط اشتغال هستند الهام سوادکوه توانسته راه خود را پیدا کند و دانه دانه آرزوهایش را با دستان خود بسازد، او یک بانوی متولد 70 است که با دستانِ هنرمندش اقتصاد مقاومتی را معنا کرده و همه ی تلاشش را به کار بسته تا با خلاقیت و تلاش عروسک-های باربی را از خانه ها بیرون کند، او می خواهد زن های اصیل و واقعی با قصه های هزار رنگشان مهمانِ خانه-هایمان باشند. الهام بانو در دانشگاه سوره، نقاشی خوانده است. اما آشنا شدن با هنر و ماندن در این وادی برایش آسان نبوده، او در همان دوران نوجوانی به عنوان دانش آموزی باهوش و درس خوان شناخته می شد پس همه ی خانواده خصوصا پدر و مادر اصرار داشتند دخترکشان ریاضی یا تجربی بخواند و یک خانم مهندس یا دکتر موفق شود. ولی الهام نقشه ای دیگری برای زندگی اش می ریزد. او از همان دوران هنرستان وقتی رشته گرافیک را انتخاب می کند سعی دارد بیکار نماند و هرآنچه می تواند یاد بگیرد. همین می شود که از روزهای نوجوانی شروع می کند به کار کردن، به فروختن و عرضه کارهای دست ساز خودش. با روی کارآمدن شبکه ای اجتماعی الهام میان کانال های رنگارنگ تلگرامی به دنبالِ هدفش می گردد، او می خواهد هرطور شده هنری به هنرهایش اضافه کند، انگار یاد گرفتن هنر و دیدن کارهای دستی انگیزه اش را برای زیستن بیشتر می کند و از آن جایی که دنبال هرچه باشی آن را میابی الهام به طور اتفاقی با یک گروه عروسک سازی در فضای مجازی آشنا می شود، گروهی که رایگان صفر تا صد عروسک دوختن را آموزش می دهند.« دلم می خواست مفید باشم و مستقل و لااقل از هنرم بهره ببرم.عروسک سازی رو از یه گروه تو تلگرام یادگرفتم.به صورت رایگان. اولین عروسک رو با زیرپوش همسرم ساختم» بعد از آشنایی با گروه فکر می کند بد نیست عروسک سازی را هم بلد باشد، کم کم ذوق دوختن عروسک به سراغش می آید، پارچه مناسب در خانه ندارد پس با اولین پارچه ای که به نظرش مناسب است شروع می کند به کار، سرآخر زیرپوش همسرش عروسکی می شود دوست داشتنی و نمکی، عکسش را برای همسرش می فرستد و منتظر بازخورد می ماند.« اولین عروسکی که خودم طراحی کردم و ساختم شبیه مامانم شد.همه عاشقش شدن»
الهام یک الگوی موفق برای همه ی خانم های ایرانی ست. او با تلاش و پشتکار و خلاقیت خود توانسته توی خانه کاری دست و پا کند که هم احساس آرامش می کند و هم منبع درآمد است. او می گوید:« کار دوختن این عروسک ها ظریف، سخت و وقتگیره ولی وقتی یه عروسک تموم میشه کلی لذت می برم و بهش می خندم. یکی از دغدغه های اصلی من این بود که فرهنگ و سنت خودمون رو ترویج بدم و بچه ها به جای داشتن باربی با قیافه ای رویایی،با واقعیت ها روبرو بشن و یاد مادربزرگ ها و پدربزرگ ها و قصه هاشون زنده بمونه.»


فاطمه دولتی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر