یک منتظر واقعی

چند روزی بود که کمر درد امانش را بریده بود.دیگر توان نداشت به تنهایی مدرسه را نظافت کند. مدیر او را سرزنش می کرد. سرایدر در برابر...

یک منتظر واقعی

چند روزی بود که کمر درد امانش را بریده بود.دیگر توان نداشت به تنهایی مدرسه را نظافت کند. مدیر او را سرزنش می کرد. سرایدر در برابر پرخاش مدیر،کاری غیر از سکوت نمی توانست انجام دهد.دلهره ای در دل سرایدار مدرسه و همسرش افتاد. نکند مدیر کس دیگری را استخدام کند و ما را از تنها اتاق شش متری که تمام دارایی و اثاثیه هایمان درآن خلاصه می شود اخراج کند!
یک روز صبح از خواب بیدار شد...،باور نمی کرد!چشمانش را با تعجب به در ودیوار مدرسه دوخت. همه جا تمیزبود؛ حیاط مدرسه و کلاس ها نظافت شده بودند. حتی منبع ها هم پر از آب شده بود. با خودش گفت شاید همسرم از غفلت من استفاده کرده، صبح زود از خواب بیدار شده و همه جا را نظافت کرده است. اما واقعیت چیز دیگری بود. آن روز از صبح تا شب سرایدر و همسرش مراقب بودند تا ببینند چه کسی به نظافت مدرسه می پردازد. اما آن روز راز این مساله آشکار نشد.
صبح روز بعد دوباره مدرسه را نظافت شده یافتند. همه چیز با حساب و کتاب مرتب شده بود. حالا دیگر مدیر از سرایدر ابراز رضایت می کرد. اما این طور نمی شود ؛ سرایدر با خود کلنجار می رفت . داستان چیست،این کارها کار چه کسی است؟!
روز بعد وقتی هوا گرگ و میش بود، سرایدار در حالی که چشمانش ازبی خوابی می سوخت، ناگهان با شگفتی دید که یکی از شاگردان مدرسه از دیوار بالا آمد و دورن حیاط پرید و بعد جارو و خاک انداز را ورداشت و مشغول نظافت حیاط شد. سرایدر سریع به طرف دانش آموز آمد. عباس تا بابای مدرسه رو دید خجالت کشید. سرش را زیر انداخت و سلام کرد. بغض گلوی بابای مدرسه را گرفته بود.اشک صورتش را خیس کرد. رو به عباس کرد وگفت: خدا خیرت دهد پسرم!پیر بشی ان شاالله ،دیگر شرمند ه ام نکن! چون ممکن است پدر و مادرت ناراحت شوند که فرزندشان به جای درس خواندن به نظافت مدرسه مشغول است. ممکن است سرزنشت کنند.
عباس بابایی در حالی که چشمان معصومش را به زیر انداخته بود، پاسخ داد: من که به شما کمک می کنم، خدا هم در خواندن درس هایم به من کمک خواهد کرد. اگر شما به پدر و مادرم نگویید، آنها نمی فهمند. پس از شهادت عباس بابایی ، همسر سرایدار گریان و نالان به منزل شهید آمد و ماجرای فوق را برای خانواده ی شهید بابایی تعریف کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر